قیمت ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

اما درباره تفاوت این دو نوع ورق، لازم به ذکر است که در فرایند تولید ورق گالوانیزه گرم ابتدا سطح فلز را کاملا ت

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

اما درباره تفاوت این دو نوع ورق، لازم به ذکر است که در فرایند تولید ورق گالوانیزه گرم ابتدا سطح فلز را کاملا تمیز میکنند و سپس ورق فولادی را در فلز روی مذاب غوطه ور میکنند. در جدول زیر اطلاعاتی درباره وزن ورق گالوانیزه با عرض 1 و 1.25 متر آورده شده است. بازرسی ساده ورقهای گالوانیزه: به صورت کلی، بازرسی پوشش گالوانیزه این ورقها نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و با بازدید چشمی هم میتوان کیفیت پوشش ورق را بازرسی کرد. نام ببریم که در دو نوع ساده و روکش دار تولید و روانه بازار میشوند. پس به زبان ساده ورق یاد شده، پوشش دهی آهن با فلز «روی» است که از زنگ زدگی آهن جلوگیری میکند. این پوشش از ورق فولادی در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت میکند. ورق گالوانیزه، به دلیل داشتن پوشش روی، یکی از فراوردههای پرکاربرد در صنعت است که میتواند در برابر خوردگی از فولاد محافظت کند. طول عمر بالا: یکی از مهمترین مشخصات ورق گالوانیزه، طول عمر بالای آن است. بدون شک قیمت یکی از مهمترین پارامترها در خرید هر محصولی به شمار میآید. Th​is w​as g ener at᠎ed with t​he ᠎he᠎lp of G᠎SA Conte᠎nt G enerator  DE​MO!

ورق گالوانیزه یکی از انواع ورقهای فولادی است که کاربردهای فراوانی دارد. قیمت مناسب: با توجه به کارایی و کیفیتی که ورقهای گالوانیزه دارند، این ورقها از قیمت مناسبی برخوردارند. تاثیر دارد. استفاده از ورق گالوانیزه در صنایعی مانند ساختمان سازی که بیشترین تماس را با رطوبت و تغییرات آب و هوایی دارند، بسیار ضروری است. در بخش دیگری از این سطح که آب و اکسیژن حضور دارند، کاتد تشکیل میشود. عیوب سطحی پوشش نیز معیار دیگری برای تشخیص کیفیت ورق گالوانیزه میباشد. ورق گالوانیزه نیز مانند هر محصول دیگری دارای یکسری مزایا و معایب خاص است. با در نظر گرفتن طول عمر بالا و کارایی خاص این ورقها میتوان نتیجه گرفت که ورقهای گالوانیزه نسبت به دیگر ورقهای فولادی از قیمت مناسبی برخوردارند. در نتیجه خم کردن ورق گالوانیزه گرم، ممکن است باعث پوسته پوسته شدن آن شود. عدم هماهنگی ضخامت روی: حداقل ضخامت روی و ضخامت معمولی ممکن است با هم هماهنگ نباشند. ورقهای Galvanized فرم دارد در ضخامت 0.4 تا 0.8 تولید میشود. ورقهای رول فرم گالوانیزه با ضخامتهای ۱۸ صدم میلی متر تا ۶ میلی متر و در دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید می شوند. ورق گالوانیزه در ضخامت و عرضهای مختلف و به دو صورت رول (فرم) و برش خورده (شیت یا ورقه) قابل عرضه است.

Art​icle has been c reat ed by GSA Conte nt​ Generator Demoversi on!

بسته به ضخامت گالوانیزاسیون، میزان مقاومت پوشش تفاوت دارد. دوام عالی: پوشش گالوانیزه باعث شده تا این ورقهای فولادی علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی، در برابر سایش و دیگر صدمات مکانیکی هم مقاومت خوبی داشته باشند. جلوگیری از تخریب و آسیب دیدن سطح ورق: یکی از مهمترین دلایل برای بسته بندی کردن محصولات گالوانیزه محافظت از آنها در برابر تخریب و آسیبهای سطحی است. از آنجایی که محصولات تولید شده در این روش در مکانهای اسیدی کاربرد ندارند، این ویژگی استفاده از این محصول تولیدی در این روش را برایی مناطق مربوط مناسب میسازد. در صورتی که قصد رنگ آمیزی ورق گالوانیزه را داشته باشید، ورقهای گل ریز و بدون گل، گزینههای مناسبتری هستند. علاوه بر این، از نظر شکل گلهای روی ورق گالوانیزه این ورقها را میتوان به 3 دسته ورق بدون گل، ورق گل ریز و ورق گل درشت تقسیم بندی کرد. علاوه بر این، از نظر بهداشتی و زیست محیطی نیز ورق نورد گرم گزینه بهتری است. ورق طرح سفال جنوا استحکام خیلی بهتری نسبت به طرح سفال پالرمو داراست و آببندی و هدایت آب خیلی بهتری هم به دلیل درههای عمیق ایجاد شده در ورق دارد و معمولا به اندازه طول دو گام آن را تیرریزی میکنند.

همچنین ورق گالوانیزه سرد از کیفیت بهتری برخوردار است. سطح فولاد گالوانیله شده همچنین یکنواختتر و منسجمتر است. 2. جنس فولاد: جنس فولاد مورد استفاده در ساخت ورق شیروانی نیز از عوامل تعیینکننده قیمت است. ورقهای گالوانیزه سقفی: ورقهای سقفی گالوانیزه برای استفاده در سقف سازهای ساختمان و سقفهای کاذب و سقف شیروانی مناسب هستند. ورق گالوانیزه با فرمهای مخصوص سقفی کاربرد بسیاری در سقف ویلاها و آلاچیقها دارد. در این زمینه با بررسی لایههای آلیاژی می توان عنوان نمود چه پوششی بهتر خواهد بود. در گالوانیزه روش سرد نمک روی داخل محلول اسیدی ریخته می شود و به قطعه اسپری می شود. ورق گالوانیزه دسته ای از ورق های فولادی هستند که از طریق نورد گرم و سرد تولید می شوند. ورق های رنگی در ابتدا به صورت رول (حلقه یا کویل) تولید می شوند و عرض رول های ورق گالوانیزه رنگی به صورت استانداد 100 یا 125 سانتی متر است که در بازار به ترتیب به آنها عرض کوتاه و بلند گفته می شود. لازم به ذکر است که در بسته بندی 601 از یک تسمهی محیطی و چهار تسمهی شعاعی برای نگه داشتن و محکم کردن ورقهای رول شده استفاده میشود تا ورقها به سادگی باز نشوند.

اهمیت استحکام و انعطاف پذیری ورق گالوانیزه با توجه به کاربرد این ورقها مشخص میشود. به عنوان مثال در صورتی که این ورقها در پروسه کشش، تغییر شکل دهند، انعطاف پذیری آنها اهمیت دارد اما برای ورقهایی که قرار است در متال دک یا ال اس اف مورد استفاده قرار گیرند استحکام آنها از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. گیاهانی مثل گل داوودی و میمون را میتوان بر روی سکوها کشت نمود؛ ولی این سکوها بایستی نزدیک زمین قرار گیرند تا عملیات حذف جوانهها، محلول پاشی و برداشت امکانپذیر باشد، میخک را نیز به علت حساسیت به بیماری پژمردگی باکتریایی بر روی سکوهای کوتاه پرورش میدهند. دراین روش ابتدا ورق های فولادی به دو روش گالوانیزیسیون گرم و گداختگی تولید می شوند سپس سطح آن توسط فلز روی پوشش داده می شود و در کوره های گداخته قرار می گیرند محصول بدست آمده یک آلیاژ روی آهنی می باشد که مقاومت بالایی دارد. ولی قیمت ورق هایی که برای سقف کارگاه های صنعتی استفاده می شود اززان تر هستند و رنگ آمیزی نمی شوند و به صورت رنگ واقی خود گالوانیزه استفاده می شود. ورق گالوانیزه کاربرد بسیاری در سقف ساختمان ویلاها آلاچیق ها دارد. گلخانهها بر حسب اینکه چه نوع مصالح ساختمانی در آنها به کار برده شدهاست به نوع ثابت و متحرک تقسیمبندی میشوند.

کار متداوم باعث بیماری های حاد ریوی خواهد شد که همین باعث سرگیجه، سردرد و همینطور حالت تهوع برای فرد خواهد شد. در عین حال باعث شستشوی املاح، افزایش رشد علفهای هرز و بروز انواع بیماریهای قارچی و انگلی و پوسیدگی میشود. نیز ساخته میشوند. تمامی این نمونهها در دو حالت شیت و رول دسته بندی و به بازار عرضه خواهند شد. لا به لای شیت ها را با دقت چک کنید تا هیچ گونه لکه سفید و زرد رنگی روی آن نباشد. از نظر قیمت نیز این دو نوع از ورقهای فولادی با هم تفاوت زیادی دارند. چگالی استیل آهن 8.47 است که باز هم در محاسبات 8 در نظر گرفته میشود. همچنین جهت انبار در کانتینرها ، باید عاری از رطوبت باشند و اگر در صندوق یا کیسه ریخته شوند باید کیسه یا صندوق باز بمانند. همچنین این ورقها در عرضهای مختلفی تولید میشوند. استحکام و انعطاف پذیری بالای این ورقها نیز یکی دیگر از مهمترین مشخصههای ورق گالوانیزه است.

از مهمترین کاربردهای ورق گالوانیزه 1 میل میتوان به صنایع برق و الکترونیک، ساختمانسازی، قطعهسازی و ساخت عرشه فولادی اشاره کرد. مهمترین مزیت این روش، قیمت مناسب آن است. مزیت ورق گالوانیزه گرم این است که پوشش ایجاد شده در این روش نسبتا ضخیم و بلوری شکل است. فلزات از چگالی های ثابتی برخوردار هستند که آن ها را باید از جداول استاندارد پیدا کنید. این پوشش بر روی ورق کشیده میشود و آن را تبدیل به ورق گالوانیزه میکند اما در ورق نورد گرم خبری از پوشش خاصی نیست. از طرفی پوشش روی ورقهای گالوانیزه از تمام نقاط ورق محافظت میکند. محافظت اتوماتیک در مقابل صدمات محیطی: پوشش ورقهای گالوانیزه در داخل فولاد نفوذ کرده است و در هنگام خوردگی به عنوان کاتد عمل میکند. در طی فرایند گالوانیزه کردن، فلز پایه در حمام مذاب روی غوطه ور میشود و در نهایت پس از تکمیل فرایند گالوانیزاسیون، یک لایه از "فلز روی" بر روی ورق قرار گرفته و از آن در برابر خوردگی محافظت میکند. مقاومت ورق گالوانیزه در برابر خوردگی به پارامترهای متعددی وابسته است. گالوانیزاسیون یکی از متداولترین روشهای حفاظت از فلزات در برابر محیطهای خورنده است. از متداولترین طرحها میتوان به ورق گالوانیزه رنگی طرح سفال، سینوسی، طرح ژنوا، ورق رنگی شادولاین و ذوزنقهای اشاره کرد.منبع
مقالات مشابه
نظرات کاربرن