√ زیره کفش چیست؟

ماده (PU) پس از ساخته شدن و تبدیل به زیره کفش به یک ماده ضد آب قوی تبدیل میشود. به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ساخت کفشی که نه تنها ویروس کرونا بلکه همه ویروسها و باکتریها مجال لانه کردن بر کف آن را پیدا نکنند، نتیجه تحقیقات و تلاش متخصصان یک شرکت دانش بنیان در تبریز است. به سبب کیفیت خوبی که این زیره دارد، میتوانید با اطمینان خاطر کفشها با این زیره را استفاده کنید. اگر در انتخاب کفش چرم زنانه حساسیت دارید و به مقاومت کفش در برابر لغزش و ساییدگی اهمیت میدهید حتما کفشی با زیره TPU خریداری کنید. این ماده نه تنها در صنعت کفش بلکه در صنایع دیگری مانند خودروسازی و مبلمان، نیز کاربرد دارد.

ماده به دست آمده می تواند فشارهای بسیار بالاتری نسبت به نایلون یا پلی استر، حتی فشار نقطه ای از تیزترین سنگ های مسیر را تحمل کند. با توجه به سبک بودن وزن، انعطاف پذیری باورنکردنی، کشش و رنگ پذیری ، کفش هایی با زیره EVA می تواند برای افرادی که انتظار استفاده سنگین از کفش را دارند مناسب باشد. از مزایای دیگر فوم پلی یورتان کفش شامل مقاومت سایشی بالا، انعطاف پذیری زیاد، وزن پایین محصول، ساختار زیره ای مناسب و مقاومت شیمیایی مطلوب می باشد. انعطاف پذیری بالا: کفش هایی که زیره پییو (PU) دارند انعطاف پذیر و راحتاند و پوشیدن آنها آسان میباشد.

این مدل زیره زیر مجموعه ای از PU است که می توان حتی پس از انجماد دوباره ذوب و دوباره قالب ریزی کرد، که کار با آن را آسان تر می کند و مجموعه ای از امکانات پردازش را باز می کند. اصطکاک متوسط: سطح اصطکاک خوبی را فراهم میکند. لاستیک مقاومت زیادی در برابر لغزش به شما می دهد و ضربه ها را نیز به خوبی جذب می کند. این ویژگی ها بهترین مزیت برای بازار کفش با تنوع طراحی ها بالا و مشتریانی که ترجیح می دهند کفش هایی با سبک و مواد جدیدی را برای باقس ماندن در رقابت مد ها داشته باشند.

این مواد عمدتا در بعضی از کفش های ورزشی و همچنین در صندل ها و دمپایی ها استفاده می شوند. در مقایسه با لاستیک طبیعی دارای مقاومت بالاتری در برابر نفت، آتش و روغن دارند. در این روش، ورقهای اکسترود که دارای رنگهای مختلف و سختیهای گوناگون هستند، با شعله به ضخامت تعیینشده درآمده و برش میخورند. زیره های پلی یورتان ، حتی در برخورد با لغزنده ترین سطوح ،چسبندگی بسیار عالی با آنها دارند که این ویژگی ، را منحصر به فرد کرده است. همین موضوع سبب میشود که طراحان کفش به راحتی این زیره را با رنگ موردنظر خود را تولید کنند و در نتیجه رنگهای متنوعی از این نوع زیره در بازار موجود است. پلی یورتان به طراحان اجازه می دهد تا همه این اهداف را برآورده کنند. استفاده م یشود را مرور کنیم.