√ زیره کفش چیست؟

از طرفی، پلی یورتان های ترموپلاستیک پلی اتری مقاومت بیشتری در برابر هیدرولیز شدن و تخریب در تماس با آب از خود نشان میدهد اما مقاومت سایشی آنها مقداری کمتر است. زیره، بخش بیرونی کفش است که با سطح زمین در تماس است، از آسیب رسیدن به پاهای شما محافظت میکند و در عین حال موجب دوام بیشتر کفش میشود. یکی از تفاوتهای محسوس یک خریدار و مخاطب کفش با یک خریدار معمولی هنگام خرید کفش، بررسی کردن یا بیتوجهی به همین بخش یعنی زیره کفشها، جنس زیره و ویژگیهای مربوط به هرکدام از این اجناس است. اطمینان داشته باشید که این زیره دچار سایش و شکستگی نمیشود. این زیرهها انعطاف خوبی داشته به همین دلیل امکان شکستن ندارد و همچنین ساییده هم نمیشود. البته نوع دیگری هم تولید دارد و آن تزریق قالبی و اکستروژن است.

ورق فوم زیره کفش بسیار مقاوم در برابر سایش تولید میشود؛ زیرا زیره کفش با سطح زمین در تماس است و در معرض سایش زیادی قرار دارد. از مهمترین و حساسترین بخشهای تشکیلدهندهی یک کفش زیرهی آن است. همین موضوع سبب میشود که طراحان کفش به راحتی این زیره را با رنگ موردنظر خود را تولید کنند و در نتیجه رنگهای متنوعی از این نوع زیره در بازار موجود است. یکی از ارزان ترین نوع زیره در ایران است و به صورت گرانول در دستگاه های تزریق pvc استفاده میشود.این زیره بسیار سخت وسفت است و برای نرم تر شدنش از مواد مختلف استفاده می کنند.این زیره وزن سنگینی دارد و در کفش های مجلسی ارزان زنانه و دمپایی استفاده میشود.

میتوان گفت زیره ای وی آ یکی از رایجترین و متداولترین زیرههای مصرف شده در اکثر کفشهای تولید شده است. پای انسان یکی از شگفت انگیز ترین اندام های اوست که از ۲۸ استخوان، ۳۳ مفصل و ۱۹ ماهیچه تشکیل گردیده است. محبوبیت این نوع زیره در بین انواع زیره کفش بسیار بالا است. ویژگیهایی که یک زیره کفش باید انتظار داشته باشیم شامل موارد زیر است. به دلیل عایق حرارتی بودن، این زیره برای استفاده در تابستان و زمستان بسیار مناسب است. از آنجایی که واکنش پلی یورتان تنها می تواند به دمای 80 درجه سانتیگراد یا بیشتر رسد، نمک آمین ترتیب می تواند به طور کامل برای فعالیت کاتالیزوری آن اعمال شود، بنابراین خواص انتشار قالب مناسب می تواند حفظ شود. سیستم های پلی استری عموما سرعت واکنش بالاتری داشته و در دمای اتاق جامد بوده و برای استفاده نیازمند پیش گرمایش برای استفاده می باشند، نیازمندی به گرمایش جهت تغییر شکل پلیول های پلی استری از جامد به مایع موجب دشواری در مصرف آن ها گردیده است.

در بعضی کارخانهها برای معطر کردن و کاهش قیمت در ترکیب مواد دست میبرند. پلیول های پلی استری معمولا در پوشش ها، چسب ها، درزگیرها و الاستومرهای پلی یورتانی به کاربرده می شوند. پلیول های پلی اتری دارای خواص مقاومت شیمیایی بهتر بوده ضمن آنکه ویسکوزیته بالاتر داشته و مقداری گرانترمی باشند. در این روش، ورقهای اکسترود که دارای رنگهای مختلف و سختیهای گوناگون هستند، با شعله به ضخامت تعیینشده درآمده و برش میخورند. با ما تا انتهای این مقاله همرا باشید. زیره کفش تولیدشده از لاستیک معمولاً ترکیبی از چند ماده افزودنی به لاستیک هست تا بتوان خواص فیزیکی زیره کفش را کنترل کرد. مقاومت سایشی بالا: تعویض زیره کفش ساییده شده و فرسوده چرمی یا لاستیکی حاکی از نیاز به زیره کفش با مقاومت سایشی بالا میدهد. جریان هوا و تنفس پذیری از وظایف زیره میکرولایت است. • عایق حرارتی خوبی برای محافظت از پا در برابر سرما است.