√ زیره کفش چیست؟

انعطافپذیری این زیره هم در سطح بالایی قرار دارد و در مجموع این ویژگیها، کفشهایی راحت را خلق میکنند. زیره کفش پلی یورتان ترموپلاستیک بیشتر در تولید زیره کفش ورزشی مورداستفاده قرار میگیرند. زیره EVA در واقع مخفف اتیلن وینیل استات است. کو پلیمر جامد استات وینیل و اتیلن در حین فرایند تولید زیره کفش با استفاده از یک گاز بهعنوان عامل پف زا منبسط میشود. برای اطمینان از اینکه زیره رابر با رویه تناسب دارد، آن را در حالت نرم اصلاح و تناسبسازی میکنند. تنوع بالا در ساخت انواع زیره کفش طبی به خریداران این امکان را میدهد تا با هر سلیقه و روحیهای بتوانند از طرحهای ساده و خاص این مدل کفش استفاده کنند و در کنار اصلاح مشکل خود، استایلی شیک و زیبا داشته باشند. اما به خاطر ظاهر نه چندان زیبا و معمولی آن فریب نخورید، BPU جزو بادوامترین زیرههای موجود در بازار است. زیبایی: به کفش شکل زیبا ببخشد تا برای خریدار کفش جذاب باشد.

مقاومت بالا در برابر لغزندگی: به عبارتی، مقدار اصطکاک و یا ضریب اصطکاک بین مواد انواع زیره کفش و مواد مختلف کفپوش باید بالا باشد تا از لیز خوردن فرد جلوگیری شود. در این روش، ورقهای اکسترود که دارای رنگهای مختلف و سختیهای گوناگون هستند، با شعله به ضخامت تعیینشده درآمده و برش میخورند. ازآنجاییکه لاستیک طبیعی یک هیدروکربن است، در تماس طولانی با حلالهای نفتی و بنزین مقاومت بالایی ندارد. مشخصات کشسانی برجسته و خواص عالی لاستیک طبیعی به انواع زیره کفش اجازه میدهد تا در سرما همچنان نرم و منعطف باقی بماند. فوم سلول بسته حاصل به زیره کفش خاصیت جذب ضربه بالایی میدهد.

محصول حاصل یک فوم سلول باز است که بهاندازه زیره EVA ارزان و سبکوزن نیست. کفش هایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، از وجود زیره EVA سود خواهند برد. سپس این جنبه وجود دارد که آنها همچنین ضربه ها را به خوبی جذب می کنند. پلی اورتان یک ماده پلاستیکی است که به اشکال مختلف وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف زیرهی کفش و خصویات آنها آشنا کنیم. در این مقاله میخواهیم انواع زیره کفش را معرفی کرده و مواد مختلفی که در آنها استفاده میشود را مورد بررسی قرار دهیم. چطور انواع زیره کفش را طبقه بندی میکنند؟ به همین دلیل است که تقریبا تمامی برندهای برتر تولید کفش از این زیره استفاده میکنند. این نوع زیره؛ پلی اورتان مسدود شده (PU) است و نسخه بهبود یافته PU است.

بسته به نوع و شرایط محیط کار، زیره کفش میبایست در برابر حلال، روغن، مواد نفتی، هیدرولیز، الکتریسیته ساکن و سایش مقاوم باشد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از: مقاومت در برابر لغزش، چگالی کم، بدنه ضد ضربه، مقاومت در برابر سایش عالی و غیره. این جنس از مقاومت بالایی برخوردار بوده و معمولا دچار شکستگی نمیشود، در برابر سایش مقاوم بوده و اساسیترین مزیت آن این است که مقاومت بالایی در برابر اصطکاک دارد. زیره کفش پی یو یا پلی یورتان شامل دو نوع پلی اتری و پلی استری میباشد که در مقالات دیگر مورد بحث قرار گرفته است. از طرفی، پلی یورتان های ترموپلاستیک پلی اتری مقاومت بیشتری در برابر هیدرولیز شدن و تخریب در تماس با آب از خود نشان میدهد اما مقاومت سایشی آنها مقداری کمتر است. مقاومت بالا در برابر خمش : قدم زدن و دویدن زیره کفش را در معرض خمش قرار میدهد.