پایگاه تخصصی صنایع پلی یورتان ایران- ایران پی یو

اگر به سنجش قسمت های مختلف ادامه دهید متوجه خواهید شد که خواندن سفتی قسمت های نرم کفش مشکل تر خواهد بود. است که در ادامه در مورد هر کدام از زیرهها و خصوصیات منحصربهفرد آنها آشنا خواهیم شد. این زیره علاوه بر استحکام بالا، قدرت انعطاف پذیری چشم گیری دارد که همین ویژگی باعث می شود از این زیره در ساخت کفش های کوهنوردی بیشتر استفاده شود. تکه های بدست آمده بشکل پد ها و زبانه های داخلی کفش پرس میشوند. اگر زیر کفش علامت RB زده شده باشد به این معنی است که زیره ی آن از مواد لاستیکی بازیافت شده یا فوق طبیعی و با استفاده از قالب پرس داغ ساخته می شود. ویبرام اس.پس.آ. یک شرکت ایتالیایی مستقر در آلبیت زاده (در ایالت وارزه در منطقه لومباردی شمال ایتالیا) است که هم تولید کننده و هم مجوز دهنده ی تولید زیره ی کفش لاستیکی مارک ویبرام است.

این فوم شاید رایج ترین فوم در تولید کفش های اسپرت و ورزشی باشد. به همین دلیل به طور عمده در تولید کفش های باکیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.  عمر طولانی در برخورد با سطوح سخت: چنانچه مقاومت ورق فوم زیره کفش در برابر عوامل مختلف بالا نباشد، زیره کفش بهزودی ساییده شده یا میشکند. به علت اینکه PE در مقابل فشرده شدن بسیار ضعیف است، برای ساخت قسمت های زیر پا مناسب نیست و مورد استفاده واقع نمیشود. این عضو حساس بدن نیازمند حمایت، حفاظت و نگهداری در راحت ترین و مناسب ترین حالت ممکن می باشد. در خیلی از کفشهای پاشنه بلند خانوم ها زیره خارجی از جنس PU با تراکم بالا ساخته میشوند. EVA در طیف گستردهای از تراکم و فرمولاسیون موجود است.

روی ورق ها لاتکس با تراکم بالا میتوان برش قالبی انجام داد و کفی داخلی تولید کرد. پلی اتیلن عموما به صورت ورق تهیه میشود، زیرا براحتی میشود روی این فوم برش قالبی و لمینت انجام داد. دورو متر یک عدد برای میزان سفتی آن نمایش خواهد داد. کوهنوردی مستلزم وجود وسایل مخصوصی است که سلامت و ایمنی افراد را فراهم و فعالیتهای کوهنوردی را برای آنها آسان کند. مایع ترکیبی که به همراه سلول های هوا داخل قالب دمیده میشود و آن را پر میکند. با فوم لاتکس به راحتی میتوان اشکال پیچیده را در قالب های سر باز تولید کرد. فوم PU در قالب ها “دمیده” میشود.

پلی اورتان یا PU یک فوم رایج در ساخت کفش است. این فوم میتواند مثل بالش نرم و انعطاف پذیر باشد یا مثل سنگ سفت باشد.EVA تقریبا در هر رنگی در دسترس میباشد و در انواع مختلف کفش ها یافت میشود. سهم استایرن در ترکیب حدود ۲۹ تا ۵۵ درصد است که مقدار پایین استایرن به گرید نرم و مقدار بالای استایرن منجر به تولید زیره سفت می شود. این لاستیک از ترکیب بلوکهای پلی استایرن و پلی یوتادی ان تشکیلشده است. زیره نئوپرین ویژگی انعطاف در دمای پایین لاستیک طبیعی را نداشته و کاربرد آن را برای مصارف جذب ضربه و شوک محدود میکند.