وبژگی های انواع زیره کفش موجود در بازار – فروشگاه تجهیزات ایمنی کپسول

این زیرهها بسیار منعطف هستند و در عین حال استحکام بالایی نیز دارند که همین، این زیرهها را برای کفشهای کوهنوردی مناسب کرده است. این جنس بینهایت نرم است و همین آن را منعطف کرده است. می توان آن را سخت یا انعطاف پذیر طراحی کرد. زیره چرمی با وجود آسیب پذیر بودن یکی از محبوبترین زیره ها در کفش های مجلسی و رسمی است. این نوع الاستومر ترموپلاستیک، بسیار انعطاف پذیر است. این نوع زیره بیشتر در چکمههای ایمنی مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی، حمل و نقل، تأسیسات، ساختمان سازی، صنایع عمومی، شهرداری ها و کشاورزی کاربرد دارند.

TPU با ترکیبی از مواد PU و ترمو ساخته میشود. زیره های چرمی اکثرا از چرم گاو و گاومیش ساخته میشود. امین زاده گفت: بومی سازی محصولات و استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی گام مهمی در راستای افزایش توان تولید است. علت و اهمیت خط کشی این است که: کفش های که بواسطه این دستگاه تولید شده است استحکام بیشتری دارد زیرا تمام سطحی که قرار است به زیره متصل شود برای چسب زنی علامت گذاری شده و ازقلم نمی افتد. اهمیت آن به دلیل این است که کف پا با آن در تماس است و قرار است کل وزن بدن روی آن باشد و اگر قرار است مواظب سلامت پای خود باشیم، باید به جنس زیره کفش و راحتی آن توجه کنیم تا پا را از آسیب زیاد حفظ کنیم.

اگر بیشتر وقت خود را خارج از خانه و در محیط طبیعی میگذرانید، باید کفشی داشته باشید که دارای زیرهای از جنس BPU باشد. هیچ کفشی بدون زیره کامل نیست. مقاومت بالا در برابر ساییده شدن و لغزش از مزیتهای ستودنی این زیره است. خاصیت جذب و دفع ضربه در این زیره بسیار بالا بوده لذا زیره ای وی آ برای اکثر کفشها حتی کفشهای ورزشی گزینه مناسبی میباشد. کفشهای مخصوص مانند چکمههای ایمنی، باید درجه حفاظت خاصی برای کاربر خود فراهم کنند. در محیط های آبی لیز می خورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب می کنند.

از ترکیب مواد پلی یورتان و پی وی سی زیره ترمو با انعطاف پذیری بالا بدست میآید. عبارت TPU مخفف ترموپلاستیک پلی یورتان است که مواد تشکبل دهنده زیره TPU میباشند. از این رو PVC با پلی یورتان ترموپلاستیک (TPU) ترکیب میشود تا انعطاف پذیری و مقاومت در برابر سایش آن بهبود یابد. به دلیل داشتن سلول باز زیره پلی یورتان، خاصیت جذب ضربه آن بهاندازه فوم EVA قابلتوجه نیست. یکی از سبکترین زیرهها بین همه انواع جنس زیره، EVA است. شاید تابحال به این موضوع فکر نکردهاید که زیره انواع مختلفی دارد و همهی زیره کفشها شبیه بهم نیستند. تولید انواع زیره کفش ایمنی با مواد پلی یورتان بسیار موردتوجه است. مواد پی وی سی یکی از پر مصرف ترین مواد در تولید زیره محسوب میشود.