معرفی و مشخصات انواع فوم و زیره کفش

کفش­های پیاده­روی باید بسیار سبک باشند به نحوی که اصلاً احساس نکنید کفشی به پا دارید. برخلاف تصور مردم به خصوص زنان که صندل و دمپایی را راحت­ترین کفش میدانند، کفش مناسب کفشی است که کاملاً پا را در برگیرد و توصیه می­شود که خرید کفش حتی­الامکان در ساعات بعد ازظهر که پا به بزرگترین حجم خود رسیده، انجام شود. 9) بهترین کفشها برای پیادهروی، کفشهایی هستند که به خوبی پاها را دربرگیرند و هنگام پیادهروی کاملاً به عنوان محافظی برای پا عمل کنند و همچنین انعطافپذیر باشند بطوریکه پا در آن خسته نشود. همچنین پاشنه­های عریض­تر نسبت به پاشنه­های نوک­تیز و باریک، مناسب­تر می­باشند.

15) پوشیدن کفش­های پنجه باریک، انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم می­کند. 13) از پوشیدن کفش­های پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری شود زیرا کفش­های پاشنه بلند، لغزیدن و به زمین­خوردن، دردکمر­ و پا و تغییر در فرم پا را بدنبال دارند. 11)کفش باید با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد. 3) کفش نباید تنها جنبه زیبایی داشته باشد بلکه باید از هر لحاظ مانع از آسیب دیدن پای شما در برابر گرما، سرما، نیروهای وارده از طرف زمین و ناهمواریهای زمین شود که در این راستا انتخاب کفشی با زیره­ای از جنس پلی اورتان (پی یو) و رویه­ای از جنس چرم طبیعی مناسب می­باشد. این ماده میتواند در تولید محصولاتی که نیاز به نرمی و انعطاف دارند مورد استفاده قرار بگیرد بیشتر تولیدکنندگان زیره به ماده تی آر پی علاقه نشان دادند این ماده بسیار مقاوم است و انواع شوک های وارد شده به پا را به خوبی جذب می کند و در نتیجه هنگام راه رفتن پایه شما دچار آسیب نخواهد شد و احساس راحتی را در پای شما ایجاد می شود.

کمردرد: بهجز دردهای عضلانی، کمردرد نیز یکی از مهمترین عارضههایی است که در صورت انتخاب زیره کفش نامناسب به آن دچار میشود. 2)هنگام پوشیدن کفش در نظر داشته باشید که انگشتان پایتان دچار تغییر حالت نشوند و یا کنارههای پایتان تحت فشار ناشی از کفش قرار نگیرد. تراکم یا سختی سنجی به طور ساده یعنی چقدر فوم محکم و سفت است. توجه کنید که زیره EVA در کنار نرم بودن، بسیار سبک است و در ساخت کفشهای راحتی نیز کاربرد دارد. ساخت زیره میانی کفش یا اجزای دیگر از این فوم، میتواند از طریق پرس داغ، پرس سرد، برش قالبی، تزریق و ماشینکاری صورت گیرد.

کفشهای ورزشی و یا شبیه اسپرت، از راحت­ترین کفش­ها هستند و همچنین کفشهای چرمی مناسب­ترین جنس کفش است،­­ زیرا انتقال هوا بین پوست و خارج از کفش برقرار میشود. همچنین فوم کفش تولید شده با پلیول های پلی استری دوام کمتری داشته و حساسیت کمتری نسبت به باکتری ها و قارچ ها دارند. همچنین نباید پا به مدت طولانی در کفش قرار گیرد، حتی کفشهایی که خیلی راحت هستند. توزیع یکسان وزن بدن به جلو و عقب پا بهترین شکل کفش میباشد البته کفشهای پاشنه بلند باعث انتقال بیشتر وزن به جلوی پا شده و توصیه میشود که به مدت طولانی درطول روز استفاده نشود.