معرفی اجزا کفش کوهنوردی

برای توضیح مقاومت فوم هم به طور ساده میتوان گفت “میزان جهش و برگشت فوم در جهت مخالف پس از فشرده شدن“. در این مطلب قصد داریم برای شما اقسام فوم که در زیره و رویه کفش بکار گرفته میشود را توضیح دهیم. همچنین فوم زیره کفش نوین فوم در تولید فوم زیره و تخت کفش رنگی و چند رنگ نیز به کار میرود. از خصوصیات زیره کفش لاستیک نیتریل این است که این زیره مقاومت خوبی در مقابل مواد معنی و روغن گیاهی از خود نشان میدهد ولی در برابر حلالهای اکسیژنه از جمله استون، متیل اتیل کتون و دیگر کتون ها مقاومت کمی دارد. معمولا زیره هایی که از مواد ترمو ساخته میشوند، دارای کیفیت بالایی است، ولی وزن آنها کمی بالا می باشند (البته این سنگینی موقع دست گرفت کفش مشهود میشود) مواد زیره ترمو بسیار خوشبو می باشد، که در همان ابتدای نظر شما را جلب میکند، این خوشبو بودن تا حدودی می تواند باعث جلوگیری از بوی بد پا شود، در مواد ترمو میتوان از ترکیب رنگهای متفاوتی استفاده کرد به شکلی که قسمتی از زیره به یک رنگ و قسمت دیگری به رنگ دیگری می باشد، که با کمی خلاقیت در تولیدکننده یا طراح مدل کفش زیبایی ۲ چندانی به کفش می دهد، شکستی در زیره ترمو بسیار پایین است و به ندرت دیده میشود، زیره ترمو بیشتر در کفش های مردانه استفاده میشود، امکان سایش در زیره ترمو وجود ندارد، ترمو دارای عایق حرارتی می باشد که باعث جلوگیری از انتقال حرارت زمین به پا میشود.

این زیرهها به خاطر مجموعه این ویژگیها و اینکه مانع از وارد شدن شوک ناشی از ضربات به پا میشود مناسب استفاده باری ساعتهای متمادی در سر کار میباشد. اگر بیشتر وقت خود را خارج از خانه و در محیط طبیعی میگذرانید، باید کفشی داشته باشید که دارای زیرهای از جنس BPU باشد. در واقع فوم پلاستیک نرمی است که با حباب های هوا پر شده است. دانستن خواص هر فوم از قبیل چگالی، تراکم، مقاومت و قابلیت تنفس مهم است و شما را در خرید کتونی مناسب کمک میکند. این دو طراح کفش تلاش کرده اند تا با استفاده از مواد دوریختی در تولید زیره کفش، نگاه مردم به زباله و مواد دورریختی را تغییر دهند و ثابت کنند که زباله های بازیافتی به اندازه مواد جدید قابلیت استفاده در صنعت را دارند. لایه خارجی نیز نوعی جیر فوق العاده صاف است که از پلاستیک بازیافتی با پوشش ضد آب ساخته شده است و برای هر آب و هوا مناسب است.

به همین دلیل برای کفشهای راحتی و استفاده روزمره و همچنین برای راه رفتن روی سطوحی که صاف هستند مناسب نیستند و سر و صدا تولید میکنند. این نکته را هم فراموش نکنید اگر در هنگام راه رفتن بر روی انواع سطوح صیقلی و صاف، کفشتان صدا داد، بخشی از طبیعت این جنس است. خوب بهتر اول از همه این سوال را مطرح کنیم که فوم دقیقا چیست ؟ چیزی که باعث تفاوت در ویژگی فوم های مختلف میشود، تفاوت در جنس پلاستیک و کنترل اندازه و خواص حبابهای هواست. مقاومت بالای این محصول باعث شده تا در بسیاری موارد به عنوان جایگزین لاستیک و قطعات لاستیکی به کار گرفته شود .

از جمله موارد استفاده این فوم میتوان به استفاده در تولید قطعات خودرو، موس پد و زیر لیوانی تبلیغاتی و تولید قطعات پزشکی و ارتوپدی اشاره کرد. تراکم یا سختی سنجی به طور ساده یعنی چقدر فوم محکم و سفت است. نوین فوم با هدف جایگزینی محصولات خارجی و جلوگیری از واردات و خروج ارز اقدام به تولید محصولی به مراتب با کیفیت تر از مشابه های خارجی نموده است. قیمت فوم تولیدی ما بسیار رقابتی و کیفیت قابل رقابت با نمونه هتی خوب خارجی است. مقرون به صرفه بودن، صرفا به معنای ارزان قیمت بودن نیست. بنابراین یکبار امتحان کردن آنها، ایده بدی نیست. ترکیب پی وی سی با پودر لاستیکی نیتریل (NBR)، به زیره کفش مقاومت به روغن بالاتری می دهد و بنابراین در قالب گیری زیرره کفش در تولید کفش ایمنی می تواند استفاده شود. از دیگر مزایای این زیره این است که امکان شکسته شدن در آن وجود ندارد و چگالی متوسطی دارد بنابراین وزن نسبتا پایینی دارد و برای پیادهروی نیز مناسب است.