مخفف کلمه Ethylene Vinyl Acetate میباشد

البته رویه کفش هم آسیب میبیند و سریع از بین میرود. اغلب با نام فوم KFF بکار میرود. برای حل این مشکل در ادامه با بخش مد و زیبایی ماگرتا همراه ما باشید. یکی از مشکلات آن موقع بازار عرضه و توزیع منظم بود، ایروانی برای حل این مشکل به فکر افتتاح فروشگاههایی برای توزیع مستقیم محصولات در سرتاسر کشور افتاد و تا سال ۱۳۵۵ توانست ۲۵۷ مغازه (بعد تا ۴۰۰ مغازه) در سرتاسر ایران خریداری و افتتاح کند که ۸۷ شعبه آن در تهران بود. بعد از تجربه موفق کفش ملی در مهرآباد جنوبی، دیگر آن مکان پاسخگوی خط تولید کفش ملی نبود و ایروانی به دنبال افتتاح فاز بعدی خود یعنی افتتاح پارک صنعتی ملی افتاد. در ابتدا کارخانه روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ جفت کفش تنیس (نوعی کفش با زیره پلاستیکی و روکش کتانی) با نام ولکو تولید میکرد و کمی بعد به ۴۰۰ جفت در روز رسید.

ایروانی توانست با مدل فکری صحیح به راحتی کفش را که در آن زمان کالایی لوکس به حساب میآمد در ذهن مردم به عنوان یک نیاز اصلی تلقی کرده و با تولید انواع کفش برای تمامی طبقات جامعه، مدل پوششی جامعه را دستخوش تغییرات جدی کند. با توسعه بازار و شروع صادرات موفق گروه صنعتی ملی در سال ۱۳۴۵، ایروانی تصمیم گرفت تا دست به تغییرات بزرگتر بزند و در کنار تولید کفش به تولید جوراب (شرکت جوراب فالکه)، کفش ایمنی، صنعتی و نظامی (شرکت کفش صنعتی) نیز مشغول شود. با خلاقیت ایروانی در جهت کاهش هزینههای جانبی کفش ملی در مقیاسی بزرگتر به مسیر خود ادامه داد. ایروانی نیز این نیاز را درک کرده و معتقد بود که همه مردم به نان و کفش نیاز دارند.

از آنجایی که این کفپوش ها خوب هستند اما دارای برخی عوامل منفی نیز هستند، مانند این که برای شرایط آب و هوایی شدید، چه سرد و چه خیلی گرم، مناسب نیستند که همین امر آنها را برای انتخاب فعالیت های بیرون از خانه ضعیف می کند. بنابراین زیره کفش ABS برای افرادی که در محیط های خیلی گرم فعالیت می کنند مناسب نیست. اما او که سودای تولید کفش در ایران را داشت راهی اروپا شد و پس از سفری که به چکسلواکی داشت، توانست دو کارشناس تولید و یک اتو کلاو (وسیلهای برای گرم کردن پلاستیک و …) را به ایران وارد کند و با این تجهیزات تولید گالش ماشینی را با تنها ۳۵ کارگر آغاز کرد. زیره کفش پیو (PU) تمام این ویژگیها را دارد.

اگرچه از این زیره برای کفشهای کوه نوردی و ورزشی به طور گسترده استفاده میشود. همان طور که توضیح دادیم، تولید کفش در آن دوره کاملاً سنتی بود و یکی از نوآوریهای محمدرحیم متقی ایروانی ماشینی کردن این صنعت بود. با این حال، دوام آن به این معنی است که قرن ها طول می کشد تا به طور کامل تجزیه شود – نگرانی برای خریداران آگاه به محیط زیست. در ادامه یکسری اطلاعات به شما می دهم که دانستنش برای شما مفید می باشد. 9.داخل کفش ها را لمس کنید تا ببینید آیا آنها دارای برچسب ، درز یا مواد دیگری هستند که ممکن است پای شما را تحریک کند. زیره کفش ابری عایق حرارتی بالایی دارد و از قدرت اصطکاک کمی برخوردار است. این کفی ها بسیار سبک وزن بوده و مشخصات بالایی دارند.