فوم پلی یورتان کفش و زیره

از دیگر مزایای زیره کفش EVA میتوان به الاستیته و انعطاف پذیری خوب، قابلیت رنگ آمیزی و مناسب برای آب و هوای مختلف اشاره کرد. از مزایای دیگر فوم پلی یورتان کفش شامل مقاومت سایشی بالا، انعطاف پذیری زیاد، وزن پایین محصول، ساختار زیره ای مناسب و مقاومت شیمیایی مطلوب می باشد. مواد پلی یورتان مورداستفاده در انواع زیره کفش دارای ساختار سلولی نرم و منعطف هستند. شناخت انواع جنس زیره کفش نکته ی بسیار کاربردی میباشد.زیره کفش یکی از مهمترین قسمت های کفش است.به این دلیل که کف پا مستقیما روی آن قرار میگیرد.از آنجایی که وزن تمام بدن بر روی کف پا است در نتیجه نقش مهمی را ایفا میکند.کف پا یکی از قسمت های حساس بدن انسان است و در سلامتی نقش بسزایی دارد.این شرایط باعث میشود ، پا قلب دوم نیز نامیده میشود.

به همین دلیل زیره های کفش نیز از تنوع بالایی برخوردار است و در سبک ها و اشکال گوناگون، مناسب سنین، فصول و فعالیت های متفاوت طراحی می شوند. این استطکاک بسیار بالا در برابر لغزندگی باعث شده است تا تولید کنندگان صنعت کفش به فکر استفاده از این نوع زیره ها برای فصول سرد جهت استفاده در شرایط برفی و لغزنده بیافتند. این نوع زیره که معمولا با عنوان زیره پلاستیکی نیز شناخته می شود مهمترین ماده در تولید زیره کفش به صورت سنتزی است. کارخانه تولیدی زیره, کفش و کیف نوبل با مدیریت آقای حسن یوسفزاده از سال 1373 به صورت سنتی آغاز به کار کرد و با گذر زمان و رونق این مجموعه از ابتدای سال 1382 تا کنون به صورت مکانیزه و کاملا حرفه ای به تولید زیره,کفش و کیف نموده است.

این زیرهها ارزان قیمت هستند و در تهیه اغلب کفشها با کیفیت متوسط به کار برده میشوند. مخصوصا در مواقعی که پای شما زیاد عرق میکند کفش با زیرهی چرم بهترین انتخاب برای شما است. شما میتوانید از طریق لینک زیر زیره کفش PU تولید شده توسط شرکت اکیب را مشاهده فرمایید. زمانی که صحبت از مشاغلی می شود که شما را تا چندین ساعت مجبور به سر پا ایستادن می کند بهترین نوع کفش برای این مشاغل می تواند زیره پلی اورتان باشد. بسته به نوع استفاده، کفشها در دسته بندیهای گوناگونی قرار میگیرند و از این رو مواد مختلفی باید برای تولید آنها مورد استفاده قرار گیرد. ماده پلی اورتان باعث گردیده است که کفش هایی که با زیره کفش PU ساخته میشوند، به عنوان اولین گزینه برای کفشهای سبک باشند.

کفش هایی که دارای زیره با کف لاستیکی هستیند به اسم RB نیز شناخته می شوند و زیره لاستیکی از مواد بازیافتی و با استفاده از قالب پرس داغ ساخته می شود. زیره کفش پی یو دارای دوام، راحتی و قیمت مناسبی است و تمام ویژگیهای یک زیره ایده آل را دارا می باشد کلمه PU مخفف عبارت پلی یورتان ( Poly Urethane ) می باشد و به صورت خلاصه به زیره هایی که تولید شده از ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات است گفته می شود زیره های PU دارای وزن کمی هستند از این رو بسیار سبک بوده و دارای دوام بالایی نیز می باشند. این ماده نه تنها در صنعت کفش بلکه در صنایع دیگری مانند خودروسازی و مبلمان، نیز کاربرد دارد. تولید مواد (PU) در ایران بسیار پایینتر از نیاز صنایع مرتبط با این ماده است.