صفر تا صد زیره کفش را در این مقاله بیاموزید

زیرههای تی پی یو در رنگهای بسیار متنوعی ساخته میشوند که دلیل آن بیرنگ بودن خود زیره است و این ویژگی این امکان را میدهد که این زیره را با هر رنگی ترکیب کرد. انعطافپذیری این زیره هم در سطح بالایی قرار دارد و در مجموع این ویژگیها، کفشهایی راحت را خلق میکنند. یک زیره عالی باید بادوام، راحت و متناسب با نیاز شخص باشد، نه اینکه فقط ارزان و مقرون به صرفه باشد. در مورد پلی یورتان ترموپلاستیک TPU، کریستالها در نتیجه رسوب و تهنشینی یک ترکیب (پلی استایرن) از شبکه پلیمری (استایرن بوتادی ان) حاصل میشوند. زیره، جزیی بسیار مهم و تاثیرگذار در کیفیت و خروجی یک کفش بوده که علی رغم تاثیرگذاری بالایش معمولا توسط خریداران کفش مورد غفلت قرار گرفته است. همچنین زیره ای وی آ به تنهایی در برابر حرارت مقاومت زیادی ندارد و ممکن است تغییر شکل دهد یا در تماس با زمین مرطوب ممکن است باعث لیز خوردن شود؛ برای رفع این مشکلات احتمالی معمولا این زیره را با لاستیک یا تیپییو ترکیب میکنند تا خروجی کاملا مناسب به وجود بیاید.

هر کدام از متریالها ویژگیهای منحصربهقرد خود را دارند که با توجه به ویژگی و خواصشان قیمتگذاری میشوند. زیره کفش انوع جنس های مختلفی دارد که هر کدام ویژگی هایی دارند و برای شرایط یا فصلی مناسب است. با توجه به وجود منافذ ریز و طبیعی در زیرههای چرم، امکان عبور و مرور هوا به زیر کفش برقرار بوده و این ویژگی برای افرادی که گرمایی بوده یا تعریق بالایی دارند بسیار مطلوب است و این کفشها را مناسب بهار و تابستان میسازد اما از سویی دیگر همین منافذ احتمال نفوذ رطوبت به داخل کفش را هم امکانپذیر میکنند، به علاوه بخاطر قدرت اصطکاک پایین این زیرهها امکان لیز خوردن روی زمین مرطوب هم وجود دارد لذا برای فصول سرد و پر بارش چندان توصیه نمیشوند. کفشی که با زیره Rubber ساخته شده، ممکن است در هنگام حرکت بر روی سطوح صاف و صیقلی به دلیل اصطکاک لاستیک با سطح، تولید صدا کند که طبیعی است.

این زیره در هنگام برخورد با سطوح صاف صدا میدهد و این امر طبیعی است و بدلیل اصطکاک لاستیک با سطح زمین رخ میدهد. تی پی یو معمولا بیرنگ و شفاف بوده و همین امر به تولیدکنندگان این امکان را میدهد که بتوانند برای ساخت انواع کفشها از رنگ دلخواه خود استفاده کنند و تنوع زیادی را به وجود بیاورند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع زیره آشنا کنیم. بنابراین شناخت انواع جنس زیره کفش نکته ی بسیار کاربردی میباشد. برای شناخت بهتر زیره TPU میتوان به کفشهای ایمن و کفشهایی که برای ورزشهای سخت مانند کوهنوردی، اشاره کرد.

دارند؛ بهتر است که برای مدتی مشخص از زیره کفش طبی استفاده کنند تا به روند درمان آنها کمک کند و از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کنند. یکی دیگر از نقشهای حفاظتی که زیره کفش ایفا میکند در واقع قدرت جذب و دفع ضربه و شوکهای خارجی است که به آن وارد شده و به پا میرسند؛ به این صورت که هرچقدر زیره مقاومتر، شوک کمتری به کف پا وارد میشود. یکی از مهمترین قسمتهای تشکیل دهنده هر کفش، زیره کفش است. یکی از دلایلی که کفش پی یو به عنوان یک کفش مرغوب شناخته شده است بخاطر زیره بادوام و منحصر به فردی است که در تولید آن به کار می رود. استفاده از این زیره بسیار کم شده بود تا بعد از گرانی پی یو دوباره استفاده از پی وی سی رونق پیدا کرد. بنابراین زیره پی یو معمولا عمر طولانیتری نسبت به آن دارد. زیرههای تی پی یو اصطکاک خوبی با سطح ایجاد کرده و مانع از لیز خوردن میشوند.