صفر تا صد زیره کفش را در این مقاله بیاموزید

این تحقیقات دقیق موجب رشد بسیار بالای شرکت در تولید انواع کفش شد. برای محمدرحیم ایروانی، تمامی پرسنل یک خانواده واحد بودند و او همواره همانند پدری دلسوز برای رشد و تعالی این خانواده زحمت میکشید. یک عامل مؤثر دیگر در رشد و پیشرفت گروه صنعتی ملی، وجود دیدگاه خانوادگی در کل کارخانهها بود. با این هدف که در آینده هر یک از این کودکان، مدیران بنگاه صنعتی او شوند. همچنين هيچ يک از اطفال، پس از رسيدن به سن ١٨ سال و خاتمه تحصيلات، تعهدي در مقابل کانون نخواهند داشت و از هر لحاظ مختارند که در اجتماع وارد شوند و با آبرومندی زندگی کنند. بعد از سال ۱۳۵۷، ایروانی این کودکان را که در آن زمان ۱۴ تا ۱۶ ساله بودند، با خود به خارج از کشور برد. وظیفه این شرکت که به «خانه بزرگ» معروف بود، بزرگ کردن ۲۲ کودک (از سن ۲ ماهه الی ۲ ساله) با نام ایروانیپور بود.

زیره کفش تولیدشده از لاستیک معمولاً ترکیبی از چند ماده افزودنی به لاستیک هست تا بتوان خواص فیزیکی زیره کفش را کنترل کرد. این لاستیک یکی از رایجترین و ارزانترین لاستیک مصنوعی به حساب میآید. میتوان گفت زیره ای وی آ یکی از رایجترین و متداولترین زیرههای مصرف شده در اکثر کفشهای تولید شده است. یکی از محبوبترین زیرههایی که در بازار وجود دارد زیره چرم یا همان میکرولایت است. او عاشق کار کردن در این خانواده بزرگ بود و همین عامل باعث به وجود آمدن اصطلاح «خانواده بزرگ کفش ملی» در کارخانه شد. همچنین گروه صنعتی ملی تصمیم داشت از ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۰ صادرات خود را در بازارهای جهانی به ۸ میلیون دلار افزایش دهد. پس از انتقال کامل به شهرک صنعتی جدید، این تحقیقات به صورت تخصصی دنبال شد و توانست به رکن دیگری برای موفقیت کفش ملی تبدیل شود.

محمدرحیم متقی ایروانی در سالهای فعالیتش از ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ در تأسیس بیش از ۵۰ شرکت صنعتی و تجاری و بیش از ۲۵ شرکت صنعتی در زمینه تولید انواع کفش مشارکت داشت. اعتماد و علاقه کارگران به شرکت تا جایی پیش رفت که در کارخانه، اعتصابی رخ نمیداد و همه کارمندان در تمامی سطوح با دل و جان برای پیشرفت کار میکردند. • گران بودن: زیره ی چرم به طور معمول از زیره ی لاستیکی و پلاستیکی گران تر است. اما محمدرحیم متقی ایروانی گامی فراتر از همه این کارها برمیداشت. البته آموزش فقط مختص کارمندان نبود و ایروانی بر آموزش کارگران نیز اصرار جدی داشت.

فقط انتظار مؤسسه اين است که آنان نسبت به تحصيل دانش جدی بوده و ادب، آراستگي، تمسک به ديانت مقدس اسلام، امانت، صداقت و حسن اخلاق را پيشه خود ساخته و تمام ٢٠ نفر، يکديگر را برادرانه دوست بدارند. او با حافظه خوبی که داشت، نام اکثر کارمندان و مدیران خود را به خاطر میسپرد و در زمانهای تولد برایشان گل و کارت تبریک میفرستاد. با وجود آنکه با افزودن ترکیباتی می توان عملکرد انعطاف پذیری در دمای پا یین NBR را می توان بهبود بخشید، اما مزیت و برتری زیره NBR به مقاومت آن در برابر نفت و حلالها برمی گردد.