صفر تا صد زیره کفش را در این مقاله بیاموزید

همچنین پاشنه­های عریض­تر نسبت به پاشنه­های نوک­تیز و باریک، مناسب­تر می­باشند. 15) پوشیدن کفش­های پنجه باریک، انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم می­کند. • عوارض پوشیدن کفش­های پاشنه بلند و غیراستاندارد شامل انحراف انگشت شست پا، میخچه، تاول و خمیدگی انگشتان، دردهای مزمن کمر، دردهای مفاصل و زانو و پاشنه و خستگی­های زودرس می­باشد. پس پاشنه باید وجود داشته باشد اما کفش­های پاشنه بلند هم به طریق دیگری سبب آزار و درد پا می­شوند. در بعضی کشورها هم به کودکان که مفاصل پاهایشان در حال شکل­گیری است به مدت 2 تا 3 روز در هفته کفش­های ساق بلند می­پوشانند تا مراقبت­های بهداشتی خوبی از پاها فراهم شود. • تحقیقات نشان داده است در کودکانی که از کفش­های پنجه باریک استفاده می­کنند، احتمال ایجاد عارضه صافی کف پا بیشتر است. در کفش­هایی که پشت باز هستند هنگام حرکت، یک انرژی صرف بیرون نیفتادن آنها از پا می­شود و این کفش­ها باعث خستگی بی­مورد می­شود و همچنین بعضی از صندلهای ظریف زنانه یک بند نازک در قسمت عقب دارند.

این فومها در تراکم های مختلف و تقریبا در هر ضخامت و رنگی وجود دارند. 3- در هنگام خرید، پوشیدن هر دو لنگه کفش ضروری است چون در بیشتر افراد سایز یکی از پاها، بزرگ­تر از دیگری است و لازم است که در انتخاب کفش، پای بزرگ­تر را ملاک قرار دهند. 14)هنگام پوشیدن کفش، پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد. پاشنه کفش نباید از 4 سانتیمتر بلندتر باشد. زنان 10 برابر مردان بیشتر از درد پا شکایت دارند و دلیل آن نیز پوشیدن کفش­هایی با پاشنه بسیار بلند با پنجه تیز است که به انگشتان پا فشار می­آورند. 22) در اثر پوشیدن کفش­های تنگ ، پا تحت فشار بوده و سیستم عصبی مختل می­شود و در نتیجه قدرت تفکر و تصمیم­گیری به حد بسیار پایینی کاهش می­یابد. 16) کفش­های تخت، لژدار و یا پاشنه کوتاه هم راحت­ترند و هم ایمن­تر.

19) کفشی انتخاب کنید که بتوانید سایز آن را اندکی تغییر دهید، یعنی کفش­های بند­دار یا سگک­دار. 13) از پوشیدن کفش­های پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری شود زیرا کفش­های پاشنه بلند، لغزیدن و به زمین­خوردن، دردکمر­ و پا و تغییر در فرم پا را بدنبال دارند. 17) عوارض پوشیدن کفش­های تنگ شامل: پینه پا، میخچه، دردهای مفاصل، درد زانوها و پاشنه پا و خستگی زودرس می­باشد. 18) پوشیدن کفش­های گشاد منجر به تاول زدن پاها می­گردد و فرد در هنگام راه رفتن از تعادل کافی برخوردار نمی­باشد. کفش­های «پاشنه تخت» چون حالت ضربه­گیری در پاشنه ندارد، هنگام راه رفتن باعث درد پاشنه می­شوند. زیرههای ABS به خاطر عملکرد کلی، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر سایش، قالبپذیری آسان و پایداری فوقالعاده شناخته شدهاند. به طور کلی دارای مقاومت در برابر سایش بهتر اما مقاومت خستگی (fatigue resistance) ضعیف تر نسبت به لاستیک طبیعی است.

مواد موجود در این زیره بسیار نرم بوده و بهراحتی میتوانید ساعات طولانی پیادهروی کنید.  عمر طولانی در برخورد با سطوح سخت: چنانچه مقاومت ورق فوم زیره کفش در برابر عوامل مختلف بالا نباشد، زیره کفش بهزودی ساییده شده یا میشکند. شاید در حین خرید کفش چه اینترنتی و چه حضوری در مشخصات محصول با کلمه Rubber روبهرو شوید. علاوه بر فاکتورهای استاندارد مربوط به جنس و ساختمان کفش، فاکتورهای دیگری نیز به هنگام خرید کفش به همان اندازه اهمیت دارند. همانطور که از اسم این زیره پیداست از همان مواد ساخت تایر ماشین استفاده شده است. یکی از رایج ترین پلیمرهایی است که در کفش استفاده می شود و به دلایل خوبی مثل بادوام و ضد آب PU همچنین به طور قابل توجهی در برابر روغن مقاوم است، که آن را به یک عنصر عالی در چکمه های طراحی شده برای ساخت و ساز یا استفاده صنعتی تبدیل می کند.