زیره PU,TPU در کفش اورجینال چه کاربردی دارند؟

با این حال ، دوام بالاتر و ویژگی های سبک پلی یورتان،برای تولید کنندگان کافی بود تا انرا ترجیح دهند. تولید کنندگان زیره کفش چند سالی است که از این ماده منحصر به فرد برای ایجاد زیره های کفش با قابلیت های بسیار بالا چه از لحاظ استقامت و استحکام و چه از لحاظ مدلینگ و زیبایی استفاده نمودهاند. چیزی که باعث تفاوت در ویژگی فوم های مختلف میشود، تفاوت در جنس پلاستیک و کنترل اندازه و خواص حبابهای هواست. برای ساخت اکثر کفش های ورزشی از زیره EVA استفاده میشود. زیره لاستیکی که عمدتا لاستیک ولکانیزه است دارای انواع مختلفی میباشد که در ادامه به آنها اشاره میشود.

به هر حال با توجه به نوع نیاز خود میتوانید کفشی را انتخاب کنید که زیره مناسبی برای استفاده شما داشته باشد. خصوصاً اگر پاهای شما بیش از حد عرق میکند، زیره چرم برای شما انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود زیرا قابلیت تنفسپذیری دارد. حال از بین زیره پیو و زیره چرم کدامیک انتخاب مناسبتری است؟ اگر می خواهید یک کفی واقعاً عالی و بادوام، راحت و در عین حال مقرون به صرفه داشته باشید؛ زیره کفش پی یو واقعاً یک گزینه عالی برای شماست. زیره بخش بیرونی کفش است که با سطح زمین در تماس است، از آسیب رسیدن به پاهای شما جلوگیری میکند و در عین حال موجب دوام بیشتر کفش میشود. به همین دلیل برای کفشهای راحتی و استفاده روزمره و همچنین برای راه رفتن روی سطوحی که صاف هستند مناسب نیستند و سر و صدا تولید میکنند. مجموع دلایل بالا و اینکه زیرههای تی پی یو سبک وزن هستند و به راحتی میتوان مدت طولانی و بدون خسته شدن با آنها کارکرد از این زیرهها گزینه مناسبی برای تولید کفش ایمنی فراهم کرده است.

کفش هایی که از این زیره بهره برده اند، برای استفاده طولانی مدت بسیار مناسب هستند. زیره کفش ترمو (به جز روی بنزین) این امکان را به شما می دهد که به راحتی روی سطوح لغزنده قدم بزنید. با وجود تمام مزیتهایی که درباره زیره چرم ذکر شد، این زیره قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع زیره کفش دارد. از سوی دیگر، زیره باید به گونهای باشد، که پای انسان را آزار ندهد و هنگام راه رفتن، احساس راحتی را به افراد منتقل کند. اما اشتباه نکنید هر زیره کاربرد خاص خود را دارد و هنگام خرید کفش باید به کاربرد زیره آن دقت کنید تا از شکستگی و ترک خوردن زیره کفش پیشگیری کنید. قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با Eva ترکیب می کنند تا در محیط های آبی لیزنخورند. همچنین اگر نظری دارید آن را از بخش دیدگاه بپرسید. در برخی کفش ها زیره جدا از بخش رویه و آستر کفش تولید می شود اما در برخی موارد زیره به بدنه اصلی کفش تزریق می شود و شکل یکپارچه ای را به وجود می آورد در این زمان دیگر نگران جدا شدن زیره کفش نخواهید بود.

این زیره به زیره پلاستیکی هم معروف است. به دلیل اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل می دهد با لاستیک و تی پی یو ترکیب می کنند تا تغییر شکل پیدا نکند. ممکن است در هنگام حرکت بر روی سطوح صاف و صیقلی به دلیل اصطکاک لاستیک با سطح، تولید صدا کند که طبیعی است. زیرههایی که در اکیب مشاهده میکنید، از بهترین نمونههای زیره های کفش هستند که تأثیرات مثبتی بر سلامتی شما میگذارند. در این مقاله سعی شد تا شما عزیزان را با انواع زیره های کفش آشنا کنیم و اطلاعاتی مختصر و مفید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.