زیره کفش (PU) چیست؟

قدرت اصطکاک پایینی دارد و می تواند هم نرم و هم سخت باشد.  ضربهگیر و درعینحال نرم: چنانچه کفش خاصیت ضربهگیری نداشته باشد، هنگام راه رفتن سطوح سخت زیر پا احساس میشود و موجب آسیب به کمر و پاها میشود. به عنوان مثال، یک کف تمام چرم ممکن است یکی از ویژگی های استاندارد یک کفش زیبا باشد، اما به سختی جاذبه ای را به همراه دارد. یکی از مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده ی هر کفش، زیره کفش است. قسمت عمده بودجه کانون به مصارف تحصيلی اطفال برسد و لوازم خوراک و پوشاک و وسايل زندگي، ساده و کم خرج باشد. همچنين هيچ يک از اطفال، پس از رسيدن به سن ١٨ سال و خاتمه تحصيلات، تعهدي در مقابل کانون نخواهند داشت و از هر لحاظ مختارند که در اجتماع وارد شوند و با آبرومندی زندگی کنند. او در سال ۱۳۴۳ شرکت کانون مشاوره اقتصادی را تأسیس کرد.

برای مثال تیم او از سال ۱۳۳۹ تحقیقات مختلفی را بر روی سایز پای مردان و زنان و کودکان انجام دادند و محصولات شرکت بعد از هر تحقیقی تغییر داده میشد و در جهت بهبود محصول قدم برمیداشتند. آفتابنیوز : محققان دریافتند کفشهای دارای زیره منحنی موجب تقویت عضلات پشت و بهبود انحنای ستون فقرات شده و کمردرد را کاهش میدهند. کفش هایی که دارای این نوع کف هستند برای استفاده خشن مناسب بوده و کشش و ثبات زیادی دارند. زیره های پلی اورتان به صورت ضدآب هستند و دارای دوام و ماندگاری بلند مدتی هستند. سایشی متوسط دارد و در صورت ترکیب مواد پلیول و ایزوسیانات به صورت مناسب به هیچ عنوان شکستی نخواهد داشت. کارخانه زیره کفش اکیب این افتخار را دارد تا با استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت و همچنین با بهرهگیری از توانمندیهای پرسنل خود در عرصه تولید انواع زیره کفش؛ بخصوص زیره کفش PU کمک شایانی برای تولید کنندگان صنعت کفش نماید.

او سالها برای پیشرفت صنعت کفش ایران کوشید و هیچوقت از کار کردن خسته نشد. نتیجه تمامی این فعالیتهای آموزشی منجر به انتشار تحقیقات و تألیف و ترجمه مطالب مختلف در زمینههای مختلف کفش شد و باعث ارتقای علمی این صنعت همزمان با پیشرفت دیگر آن شد. یکی از مهم ترین قسمت های یک کفش و همچنین حیاتی ترین قسمت پا همان کف پا می باشد. پاشنه معمولاً از چرم و لاستیک ساخته می­شود به طوریکه قسمت فوقانی از چرم و کف آن از لاستیک نرم می­باشد. این زیره بسیار نرم بوده که موجب میشود شما احساس خوبی هنگام راه رفتن داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید ساعت ها با بیماری پا مانند نورومای مورتون ایستاده باشید، این نکته را در نظر داشته باشید. این باعث پف کردن داخل سلولهای زیره کفش میشود که خاصیت ضربهگیری و سبکی به خود میگیرد. حتی در شلوغیهای سال ۵۷ نیز کفش ملی یکی از معدود کارخانههایی بود که اعتراض و شلوغی را به خود ندید.

یکی دیگر از انواع زیره کفش که از نظر اقتصادی کاملاً بهصرفه است، زیره ترمو بوده که بهعنوان رایجترین نوع زیره کفش نیز شناخته میشود. در غیر این صورت حتی یکقدم هم نمیتوان با کفش برداشت زیرا احتمال زمین خوردن بالا میرود. بعد از سال ۱۳۵۷، ایروانی این کودکان را که در آن زمان ۱۴ تا ۱۶ ساله بودند، با خود به خارج از کشور برد. برای مثال «فورمن» یا سرکارگران ۴۰ نفر از کارگران برتر را به مدیریت معرفی کرده و از بین آنها ۷ نفر برای مطالعه در رشتههای مرتبط به خود به مدت ۶ ماه به خارج اعزام شده و مشغول مطالعه میشدند. مجموعه آموزشی کفش ملی برای آموزش بهتر با «سازمان مدیریت صنعتی» نیز در ارتباط بود و گروههای مختلفی برای تحصیل بین آنها در حال رفتوآمد بودند.