زیره کفش PU چه خصوصیاتی دارد؟

این زیرهها انعطاف بالایی دارند و در هوای سرد مانند عایق حرارتی عمل میکنند. راه رفتن با کفشهای پاشنه بلند برای کسانی که اضافه وزن دارند باعث عدم تعادل می­شود. تولید کنندگان زیره کفش چند سالی است که از این ماده منحصر به فرد برای ایجاد زیره های کفش با قابلیت های بسیار بالا چه از لحاظ استقامت و استحکام و چه از لحاظ مدلینگ و زیبایی استفاده نمودهاند. نرمش و جابه­جا کردن عضلات برای رفع خستگی پا باعث جریان خون به نقاط مختلف پا میشود که میتوان مچ پا را به سمت بالا کشید و نگه داشت. معمولا با نایلون یا تورهای نایلونی جفت میشود تا کفشی با قابلیت تنفس بالا ایجاد کند.

زیره پی وی سی که معمولا با عنوان زیره پلاستیکی نیز شناخته می شود مهمترین ماده در تولید زیره کفش به صورت سنتزی است. این زیره خیلی سبک است و از آن در تولید کفشهای راحتی نیز استفاده میشود. همچنین نباید پا به مدت طولانی در کفش قرار گیرد، حتی کفشهایی که خیلی راحت هستند. 2)هنگام پوشیدن کفش در نظر داشته باشید که انگشتان پایتان دچار تغییر حالت نشوند و یا کنارههای پایتان تحت فشار ناشی از کفش قرار نگیرد. برای انتخاب کفش باید راحتی و سلامت پا را حتما در نظر گرفت. پاشنه پهن و با ارتفاع کم، ثبات را زیاد می­کند و فشار وارد بر پاها را کاهش می­دهد ولی افزایش ارتفاع پاشنه باعث کاهش ثبات و افزایش تنش­های وارد بر جلوی پا می­شود. و افزایش ضخامت در قسمت سر پنجه باعث مقاومت در مقابل انعطاف پذیری و در نتیجه شکست زیره خواهد شد.

زیرا تورم و افزایش حجم عضلات پا در بعدازظهر در بزرگ­ترین حالت آن است. کفشهای ورزشی و یا شبیه اسپرت، از راحت­ترین کفش­ها هستند و همچنین کفشهای چرمی مناسب­ترین جنس کفش است،­­ زیرا انتقال هوا بین پوست و خارج از کفش برقرار میشود. اما کفشهایی که جنس آنها صد درصد پلاستیک است باعث ایجاد عرق در پا شده و با جلوگیری ازجریان هوا زمینه بروز اختلالات و ناهنجاریهای پوستی فراهم می شود. این نوع از زیره ها در برزیل، چین، ایتالیا و ایالات متحده آمریکا تولید می شوند و توسط بیش از ۱۰۰۰ کارخانه تولید کننده کفش در محصولات کفش هایشان استفاده می شود. زیره کفش تولید شده از لاستیک معمولاً ترکیبی از چند ماده افزودنی به لاستیک هست تا بتوان خواص فیزیکی زیره کفش را کنترل کرد.

9) بهترین کفشها برای پیادهروی، کفشهایی هستند که به خوبی پاها را دربرگیرند و هنگام پیادهروی کاملاً به عنوان محافظی برای پا عمل کنند و همچنین انعطافپذیر باشند بطوریکه پا در آن خسته نشود. اسم این فوم کاملا گویای خاصیت آن است. به دلیل همین خاصیت ارتجاعی زیره کفش PU است که باعث گردیده یک انتخاب بسیار مناسب برای پیاده روی و همچنین ورزش باشد. مشخصات زیره TPU: تی پی یو (TPU) ترموپلاستیک الاستومری بر پایه پلی یورتان می باشد، تی پی یو (TPU) کاملاً شفاف است و از خواص مهم تی پی یو (TPU) می توان به خاصیت الاستیکی عالی آن اشاره کرد.