زیره کفش چیست؟

توجه به استانداردهای پنجه کفش هم در انتخاب آن بسیار مهم است. زیره­های PU سبک­تر، راحت­تر، قابل انعطاف­تر و در برابر سایش مقاوم­تر بوده و دوام آنها بیشتر است و بعد از گذشت زمان، اصطکاک آن به صورت جزئی کاهش می­یابد و درجه سختی آن نسبت به لاستیک نیتریل کمتر است، به همین دلیل شوک­های فشاری را جذب می­کند. 1.به وب سایت های قابل اعتماد ، قابل شناسایی نگاه کنید.برای خرید کفش های با کیفیت ، بهتر است از وب سایت های فروشگاهی یا مارکی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید خرید کنید. برای مثال نوعی که برای کفش های مجلسی فوق العاده هستند، برای کفش کار کاملا نامناسب هستند.

نکته جالب در مورد EVA این است که ویژگی های جذب شوک فوق العاده ای را ارائه می دهد. در مورد خانم­ها نیز ارتفاع پاشنه حداکثر بین 5/2 تا 5/3 سانتیمتر توصیه می­شود که عدم دقت در این نکته منجر به ناراحتی­های فراوانی از جمله کمردرد، زانو درد و گرفتگی­های مکرر عضلانی در ناحیه ساق پا می­شود. چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم آورده و باعث تنفس پا می­شود به همین دلیل ساده، بهترین رویه برای کفش همان رویه چرم طبیعی است، رویه مصنوعی به علت تبادل نکردن هوا باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد می­شود. همانطور که از اسم این زیره پیداست از همان مواد ساخت تایر ماشین استفاده شده است. زیرهی NBR یا همان الاستومر به کوپلیمری از بوتادین و اکریلونیتریل گفته میشود.

اگر بخواهید در یک روز بارانی یا برفی که همه زمین لغزنده و یا مرطوب است، جنسی را انتخاب کنید، زیره PU گزینه خوبی است چرا که در برابر رطوبت و یخ مقاوم است.بنا به همه دلایلی که تا الان گفته شد، این جنس را بیشتر در کفشهای کوهنوردی و ورزشی استفاده میشود. بسیاری از افراد تصور می­کنند که کفش در زمان نو بودن باید پاشنه تنگی داشته باشد چرا که احتمالاً در اثر استفاده روزمره به اصطلاح “جا باز می­کند”. در واقع زیره چرم این امکان را به شما میدهد که در مدت زمان طولانی بتوانید ازکفش استفاده کنید. در بیشتر افراد یک پا از پای دیگر کمی بزرگتر است به همین دلیل توجه کنید که همواره کفش را به اندازه­ی پای بزرگتر خود بگیرید. پای عادی در طول روز حدودی عرق می­کند، این مساله موجب می­شود که حاشیه کفش پوسیده شود.

پا در این کفش خیلی کم عرق میکند و از اینرو افرادی که پای آنها بسیار تعریق میکند، در این کفشها راحتترند. یکی از بهترین زیرههای کفش مناسب، زیره PU بوده که سلامتی پا و کمر شما را تضمین میکند. یکی از مجموعههای تولیدی برای اولین بار در ایران کارخانه کفش هوشمند راهاندازی میکند. یکی از پرکاربرد ترین و در عین حال ارزانترین مواد برای زیرهی کفش، PVC (پلی وینیل کلراید) است که مناسب انواع کفشها، دمپاییها و صندلها است. زیره کفش­های موجود در بازار دو نوع است: یکی زیره پلی اورتان (پی یو) و دیگری زیره پلی وینیل کلراید (پی وی سی).