زیره کفش چیست؟

کفشهایی با این زیرهها برای فعالیت در فضای باز مناسب هستند و به عنوان کفشهایی برای پوشیدن در هوای گرم، بسیار کاربردی هستند. پوشیدن کفشهایی که دارای چنین کفی سبک و منعطفی هستند، معمولا لذتبخش است و راحتی خاصی برای پای افراد ایجاد میکند. زیره کفش از جنس ABS دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و خراشیدگی و استحکام و مقاومت در برابر حرارت میباشد. زیره TPU بسیار منعطف است و مقاومت خوبی در برابر شکنندگی دارد. TPU مخفف عبارت “thermoplastic polyurethane” است. در مورد پلی یورتان ترموپلاست کی (TPU)، کریستال ها در نتیجه رسوب و ته نشینی یک ترکیب (پلی استایرن) از شبکه پلیمری (استایرن بوتادی ان) حاصل می شوند.

پی یو یک پلیمر محکم و بادوام است. این ترکیب شیمیایی، یک ماده قوی و محکم است. همه ما، فارغ از اینکه خریدار باشیم یا به عنوان فروشنده بخواهیم کفشهایی را برای عرضه به مشتریان تهیه کنیم، باید درباره جنسهای مختلف زیرهها و میزان راحتی هر یک از آنها اطلاعات لازم و کافی را داشته باشیم. امروزه تمامی مردم در سرتاسر جهان علاقه بیشتری به خرید اینترنتی محصولات مختلف نشان میدهند یکی از این محصولات کفش زنانه است که همواره یکی از پرفروشترین محصولات در دسته مد و پوشاک است. این ماده انعطافپذیر، الاستیکی و سبک وزن است و به سادگی با طراحیهای مختلف کفش سازگار میشود.

در بین اکثر زیرهها زیره ای وی آ سبکترین وزن را داشته لذا باعث تولید کفشهایی بسیار سبک میشود. چگالی بالای این زیره باعث میشود تا قیمت آن بیشتر شود. افراد زیادی ترجیح میدهند که اوقات فراغت خود را صرف کوهنوردی کنند و عدهای بهعنوان یک ورزش جدی به آن نگاه میکنند. بنابراین برای آن دسته از افرادی که وزن کفش برایشان یک فاکتور مهم است این گونه زیره ها بهترین گزینه اند. آنها عملکرد فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهند، در حالی که مقاوم در برابر سایش نیز هستند، حتی زمانی که مجبور به ضربه زدن شدید یا پریدن می شوید.

این زیره کمی سفت است ولی این ویژگی را دارند که نمیشکنند و سایش کمی هم دارند. این زیره زیبایی دوچندان و منحصر به فردی به کفش میبخشد که به همین دلیل در کفشهای مجلسی و رسمی کاربرد دارد. در دنیا قالب گیری توسط دستگاه cnc انجام می شود که زمان کمتری می گیرد اما در ایران به دلیل اینکه بیشتر قالب ها کپی برداری از نوع خارجی است لذا نمی توان از این دستگاه استفاده بهینه ای کرد. چنانچه در زمان تولید زیره پی یو توجه کافی به آن نشود احتمال دارد که زیره دارای حباب هایی باشد که به دلیل مواد نامرغوب یا اشکال در قالب رخ دهد. مواد پلی یورتان مورداستفاده در انواع زیره کفش دارای ساختار سلولی نرم و منعطف هستند.