زیره کفش چیست؟

زیره های کفش تی پی یو در برابر لغزش و سایش بسیار مقاوم هستند، استحکام بالایی دارد و در عین حال بسیار انعطاف پذیرند. زیرههای تی پی یو در رنگهای بسیار متنوعی ساخته میشوند که دلیل آن بیرنگ بودن خود زیره است و این ویژگی این امکان را میدهد که این زیره را با هر رنگی ترکیب کرد. این روزها انواع مختلفی از کفی های خارجی وجود دارد که همه آنها دارای تعدادی ویژگی منحصر به فرد هستند که در شرایط مختلف به شما کمک می کند. زیره PVC به لطف جذب شوک و همچنین سایر ویژگیهای راحتی، کمک میکند تا ساعتها سرپا کار کنید، بدون اینکه کف پاهایتان اذیت شود.

این زیرهها علاوه بر اینکه مقاومت بسیار بالایی دارد ظاهر زیبایی به کفش می بخشد. از این رو برای اینکه بتوانید کفش مناسبی تهیه کنید لازم است اطلاعاتی چند درباره انواع زیره کفش داشته باشید. برای خرید کفش های زیره چرم به فروشگاه اینترنتی ایران اسکارپا مراجعه کنید. از ویژگی های این زیره می توان به وزن سبک و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد که باعث شده طرح های متنوعی از این جنس در بازار موجود باشد. در بین اکثر زیرهها زیره ای وی آ سبکترین وزن را داشته لذا باعث تولید کفشهایی بسیار سبک میشود. از خصوصیات بارز آن می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره کرد. بنابراین ، می توان از تیپییو (TPU) برای تولید زیره کفش مناسب تمام فصول استفاده کرد. زیره کفش تولید شده از لاستیک معمولاً ترکیبی از چند ماده افزودنی به لاستیک هست تا بتوان خواص فیزیکی زیره کفش را کنترل کرد.

باید توجه داشت هر یک از این مواد با توجه به ویژگیهای فیزیکی خود، برای تولید کفشهایی با ویژگیهای متفاوت کاربرد دارند. از ساختار فیزیکی اصولی و استاندارد برخوردار باشد. در تولید کفش های دستدوز و غیر دست دوز، از مواد و جنس های مختلفی برای زیره کفش استفاده می شود. با این حال، این طراحی ساده و ناکارآمد پایه و اساس کفش های امروزی را همانطور که امروزه می شناسیم پایه گذاری کرده است. این قسمت از کفش می تواند نقش مهمی در محافظت از پاها و جلوگیری از خستگی زود هنگام داشته باشد. کفش های این چنینی ممکن است در هنگام راه رفتن در سطوح صاف، تولید صدا کنند. همانطور که گفتیم تنوع کفش ها ایجاب می کند که زیره های مختلفی تولید شوند. کفی ریج وی کفه ای لاستیکی است که بسیار بادوام و قوی نیز هستند.

EVA اغلب برای ساخت آستر کفش، کفی کفش و زیره کفش استفاده می شود. در ادامه به بررسی هر یک از انواع پر مصرف برای زیره کفش می پردازیم. ایجاد میکند. PVC یک عایق حرارتی مناسب است. از معایب لاستیک های طبیعی این است که چون لاستیک طبیعی یک هیدروکربن است، در تماس طولانی با حلالهای نفتی و بنزین مقاومت بالایی ندارد. میزان درصد سایش و شکستگی در آن بسیار اندک است، همچنین بسیار انعطاف پذیر بوده و در برابر لغزش نیز مقاومند. و اگرچه PU معمولاً واسطه خوبی بین پلاستیک و لاستیک است، اما در سمت سختتر و سفتتر قرار میگیرد و بنابراین برای کفیهای مقاوم یا تکههای حمایتی مانند ساق، صفحات پاشنه و وسطی مناسبتر است. زیره پی وی سی برای کار در محیط های در معرض حلال های آلدئیدها و کتون ها مناسب نیست. برای مثال، نوعی که برای کفش های صنعتی در نظر گرفته می شود باید در مقابل مواد شیمیایی خاصی از خود مقاومت نشان داده و مانع نفوذ آن مواد شوند.