زیره کفش پی یو و انواع دیگر زیره کفش – مکرر بلاگ

عایق حرارتی مناسب: حرارت زمین(گرما و سرما) توسط این زیره به پا منتقل نمیشود. این مدل از زیره های کفش از انعطاف بالایی برخوردار است، یک عایق بسیار خوب در برابر سرما محسوب میشود، و طبق استاندارد جهانی احتمال شکستگی در این زیرهها حدود 10 درصد است. به همین دلیل از این زیره بیشتر برای تولید زیره کفش ایمنی استفاده می شود. این زیره را می توان به دلیل سازگاری با محیط زیست یک قدم از زیره های دیگر جلوتر دانست. باید توجه داشت هر یک از این مواد با توجه به ویژگیهای فیزیکی خود، برای تولید کفشهایی با ویژگیهای متفاوت کاربرد دارند.

زیرهی کفش میتواند شامل دو بخش زیرهی میانی (Midsoles) و زیرهی خارجی (Outsoles) است که ممکن است برای هر کدام از این بخشها از مواد گوناگونی استفاده شود. زیره پفکی یا ابری وزن بسیار پایینی دارد که تقریبا هر جفت بین 150 تا 300 گرم میباشد. زیره مهمترین بخش کفش به شمار می آید زیرا زیره با زمین در ارتباط است و در صورتی که جنس زیره از مواد با کیفیت و مرغوب تولید شده باشد پای شما در زمان ورزش و پیادهروی احساس راحتی می کند. کارخانه تولیدی زیره, کفش و کیف نوبل با مدیریت آقای حسن یوسفزاده از سال 1373 به صورت سنتی آغاز به کار کرد و با گذر زمان و رونق این مجموعه از ابتدای سال 1382 تا کنون به صورت مکانیزه و کاملا حرفه ای به تولید زیره,کفش و کیف نموده است.

از این رو، خاصیت ارتجاعی و قابل ذوب شدن دارد. تی پی یو (TPU) ترموپلاستیک الاستومری بر پایه پلی یورتان می باشد، تی پی یو (TPU) کاملاً شفاف است و از خواص مهم تی پی یو (TPU) می توان به خاصیت الاستیکی عالی آن اشاره کرد. ین زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند.در محیط های آبی لیز میخورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب میکنند.

این زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند. زیره کفش پی یو دارای دوام، راحتی و قیمت مناسبی است و تمام ویژگیهای یک زیره ایده آل را دارا می باشد کلمه PU مخفف عبارت پلی یورتان ( Poly Urethane ) می باشد و به صورت خلاصه به زیره هایی که تولید شده از ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات است گفته می شود زیره های PU دارای وزن کمی هستند از این رو بسیار سبک بوده و دارای دوام بالایی نیز می باشند. زیره ها انواع مختلفی دارند که رایجترین زیره در ایران زیره کفش پی یو است که مخفف پلی یورتان میباشد. پییو (PU) مخفف کلمههای پلیاورتان است.