زیره کفش پی یو و انواع دیگر زیره کفش – مکرر بلاگ

با وجود آنکه با افزودن ترکیباتی می توان عملکرد انعطاف پذیری در دمای پا یین NBR را می توان بهبود بخشید، اما مزیت و برتری زیره NBR به مقاومت آن در برابر نفت و حلالها برمی گردد. زیره تی پی یو دارای تکنولوژی بالاتری نسبت به زیره پیو دارد، زیره تی پی یو ترکیبی از موادهای استفاده شده در پی یو و مواد ترمو می باشد، وزن زیره تی پی یو بسیار سبک حتی سبکتر از زیره پی یو می باشد، می توان وزن معادل بین 190 تا 390 کیلو گرم را برای هر جفت تخمین زد، امکان شکستگی در تی پی یو بسیار پایین می باشد، انعطاف پذیری تی پی یو به دلیل استفاده از مواد ترمو در آن پایین می باشد، اما مزیت مواد ترمو باعث افزایش کیفی آن میشود. شمادوست دارید کفشی را انتاب کنید که هم قیمت مناسب و نرمی و دوتم مناسب را داشته باشد زیره کفش پی یو هر 3 این ها را دارد .

شاید ارزان ترین و متداول ترین نوع زیره را می توان از نوع پی وی سی نام برد، زیره پی وی سی قابل انعطاف نیست، و خشک است، وزن سنگی نسبت به زیره های پی یو و تی پی یو دارد، و در آب هوای های سرد و گرم واکنش نشان نمی دهد و خشکی خود را نگه می دارد، امکان شکستی در زیره پی وی سی بالا می باشد، دارای عایق حرارتی متوسطی می باشد، امکان سایش به دلیل خشکی در آن وجود ندارد، دارای اصطحکاک متوسطی می باشد. این نوع زیره بسیار کاربرد زیادی برای تولیید کنندکانی دارد که می خواهند کفش ارزان قیمت تولید کنند و نمونه این کفش ها را در دستان دست فرو شها می بینید این نوع زیره بسیار سخت است ولی با اضافه کردن موادی نرم می شود . این زیره به هیچ عنوان امکان شکستن و سایش ندارد و در عین حال اصطکاک بالایی نیز دارد.

ویژگی بارز این نوع زیره این است که مقاومت بسیاربالایی در برابر سایش و لغزش دارد، عایق خوبی محسوب میشود و در برابر شکستن نیز مقاوم است. همانطور که گفته شد، ویژگی بارز این نوع زیره این است که مقاومت بسیاربالایی در برابر سایش و لغزش دارد، عایق خوبی محسوب میشود و در برابر شکستن نیز مقاوم است. ماده پلی اورتان باعث گردیده است که کفش هایی که با زیره کفش PU ساخته میشوند، به عنوان اولین گزینه برای کفشهای سبک باشند. این امر باعث میشود که بسیاری از افراد، زیره PU را انتخاب کنند. این درحالی است که زیره های کاملا چرم به مرور زمان و بالشتک ها در اثر تراکم و پرس شدن احساس راحتی بیشتری به پاها می دهند.در نتیجه زیره چرمی از نظر راحتی ماندگارتر است که البته همین ویژگی های متمایز باعث شده که این گروه از کفش ها گران تر از انواع دیگر شوند.

نکته دیگر آن، داشتن عایق حرارتی است که موجب میشود حرارت زمین، به پا منتقل نشود. حساسیت بالا بدلیل وجود بیش از 35000 پایه عصبی در هر سانتی متر مربع از پا موجب میشود که از این عضو شگفت انگیز بدن به عنوان قلب دوم یاد شود. پای انسان یکی از شگفت انگیزترین اندامهای اوست که از 28 استخوان، 33 مفصل، 19 ماهیچه، تشکیل گردیده است. رنگ این زیره شفاف است و همین موضوع سبب میشود که طراحان کفش به راحتی این زیره را با رنگ موردنظر خود را تولید کنند و در نتیجه رنگهای متنوعی از این نوع زیره در بازار موجود است. در مورد پلی یورتان ترموپلاستیک TPU، کریستالها در نتیجه رسوب و تهنشینی یک ترکیب (پلی استایرن) از شبکه پلیمری (استایرن بوتادی ان) حاصل میشوند. به طور قطع نمی توان گفت کدام یک از انواع گفته شده، بهترین است. دلیل اصلی محبوبیت این زیره کفش، این است که توانسته تا حد چشم گیری قابلیت تولید کنندگان زیره کفش و همچنین تولید کنندگان کفش را افزایش دهد.