زیره کفش پی یو و انواع دیگر زیره کفش – مکرر بلاگ

انعطاف پذیری در دمای پا یین زیره NBR از لاستیکی طبیعی پا یین تر است. لاستیک نئوپرین همانند لاستیک طبیعی برای تولید زیره کفش نرم و مقاومت بالا در ترکیبات دیگری استفاده می شوند. از جمله موارد استفاده این فوم میتوان به استفاده در تولید قطعات خودرو، موس پد و زیر لیوانی تبلیغاتی و تولید قطعات پزشکی و ارتوپدی اشاره کرد. هر کدام از این مواد دارای خواص و برتری های خاص خود هستند. این زیره از دوام نسبتا خوبی بخوردار است و معمولا در کفش های ارزانقیمت استفاده میشود و به تازگیسهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده است. معمولا EVA را با تی پی یو یا لاستیک ترکیب می کنند. زیره EVA میتواند به روش تزریق قالبی و اکستروژن تولید شود . همچنین تزریق مستقیم زیره کفش همراه با بخش فوقانی ساختار کفش موجب افزایش کیفیت نهایی محصول و هزینه های پایین تر تولید می گردد.

چنانچه از طریق ریختن مواد اضافی داخل قالبهای کفش، زیره را سنگین کنیم و از این طریق افزایش دانسیته نماییم. چنانچه آج قالب فرم خوبی نداشته باشد یعنی دارای ارتفاع زیاد باشد و تیزی در جهت انعطاف کفش باشد باعث شکست و آسیب زیره می شود. عاملی که باعث ایجاد شکست در زیره یا باز شدن کفش می شود. در صورتی که به این لاستیک فیلر اضافه نشد ضعیف عمل میکند. این زیره ضد آب است و شوکهای مختلف را به خوبی جذب میکند. در فروشگاه اینترنتی کفش دیور محصولات بسیاری با استفاده از زیره PU ساخته شده است. PVC محافظت خوبی در برابر بسیاری از اسیدها و قلیاها، الکلها، روغنها و … مقاومت بالای این محصول باعث شده تا در بسیاری موارد به عنوان جایگزین لاستیک و قطعات لاستیکی به کار گرفته شود . باز هم فاصله مولکولی بیش از حد در زنجیره های پلی یورتان باعث سایش زیره می شود و موجب عدم چسبندگی رویه به زیره و هم باعث شکست زیره خواهد بود.

این ویژگیها با قدرت انعطاف پذیری بالا باعث شده است ،از این زیره در کفش های کوهنوردی استفاده کنند. زیره کفش از مهم ترین قسمت های کفش و کتونی است .مرغوب بودن و کیفیت زیره تاثیر مستقیم بر طول عمر کفش دارد.زیره نامرغوب به سرعت پاره و شکسته می شود.در صورتی که زیره کفش از بین برود در واقع کفش دیگر ارزشی ندارد و باید دور انداخته شود.نرم و راحت بودن زیره در هنگام پوشیدن کفش ،از نشانه هایی هست که مشتری می تواند زیره با کیفیت را تشخیص دهد. اما چگونه متوجه شویم که یک زیره ی کفش خوب چه نوع خصوصیاتی باید داشته باشد. اما به طور کلی می توانیم بگوییم بهترین زیره کفش شامل خصوصیات زیر است. جالب است بدانید که زیره (TPU) در حالت کلی شفاف و بدون رنگ است. هدف این مقاله بررسی تاثیر استفاده از نانوذرات کلی در زیره کفش ورزشی بر توان مچپا در فاز اتکا دویدن میباشد.

این نوع زیره بیشتر در چکمههای ایمنی مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی، حمل و نقل، تأسیسات، ساختمان سازی، صنایع عمومی، شهرداری ها و کشاورزی کاربرد دارند. بنابراین اگر در ساخت زیره کفش EVA از لاستیک و تی پی یو استفاده نشود، احتمال لیز خوردن کفش در سطوح لغزنده و مرطوب وجود دارددر کنار نرم بودن، بسیار سبک است و در ساخت کفشهای راحتی نیز کاربرد دارد. اگر دانسیته خیلی پایین برای زیره انتخاب شود. اگر در انتخاب کفش چرم زنانه حساسیت دارید و به مقاومت کفش در برابر لغزش و ساییدگی اهمیت میدهید حتما کفشی با زیره TPU خریداری کنید.