زیره کفش پی یو و انواع دیگر زیره کفش – مکرر بلاگ

این زیره وزن بالایی داشته و مناسب استفاده در کفشهای راحتی نیست زیرا منجربه خسته شدن پا میشود، اما همین سنگینی در کنار سایر خواص این زیره سبب ایجاد بالاترین اصطکاک با سطح در بین تمام انواع زیرهها میشود؛ تا جایی که بخاطر ایجاد اصطکاک بالا با سطح صیقلی گاهی سرو صدا ایجاد کرده یا حتی بوی لاستیک میدهد. از آنجایی که در دماهای مختلف تغییر شکل می دهند، معمولا با لاستیک و TPU ترکیب می شوند تا از تغییر شکل جلوگیری شود. تیپییو (TPU) و پییو (PU) از پلیمرهای بسیار مهمی هستند که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارند. قدرت اصطکاک پایینی دارد و می تواند نرم و سخت باشد PU .می تواند دو رنگ در تراکم های مختلف داشته باشد و بیشتر در کفش های مردانه استفاده می شود. قطعا این نوع زیره برای استفاده در فضای باز مناسب می باشد اما آنقدر راحت نیست که به صورت تمام وقت و در محیط کاری استفاده شود.

اگر شما بیشتر وقت خود را در خارج از خانه می گذرانید قطعا کفش هایی با زیره BPU می توانند انتخابی مناسب باشند. برای تهیه یک کفش ماندگار و راحتتر لازم است که کفشی با جنس و طراحی زیره بهتر را تهیه کنید؛ چرا که کفشها محصولاتی هستند که ساعات زیادی از شبانه روز را همراه پای افراد بوده و اگر کفشی که انتخاب میکنید از زیره مناسبی برخوردار نباشد نه تنها کفش به زودی از بین رفته بلکه ممکن است به پای شما هم آسیب برساند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع را در مورد انواع زیره کفش در اختیار شما قرار دهیم تا با مطالعه آن، تصمیمگیری بهتری داشته و لذت پوشیدن کفشی استاندارد را تجربه کنید. زیره کفش تولیدشده از لاستیک معمولاً ترکیبی از چند ماده افزودنی به لاستیک هست تا بتوان خواص فیزیکی زیره کفش را کنترل کرد.

به لطف قابلیت تغییر شکل PVC سبک های زیادی را می توان با استفاده از ان تولید کرد. این نوع زیره را می توان یک شکل جدیدتر و بهتر از مواد پلی اورتان دانست. محبوب ترین نکته مثبت برای کاربرانی که از کفش های چرمی استفاده می کنند این است که پاهایتان عرق نخواهد کرد و این قابلیت را دارد که به هر شکل پا فرم بگیرد. از مزیتهای این ماده بی رنگ بودن آن است که باعث محبوبیت بین تولید کنندگان شده است، زیرا می توان به راحتی آن را به رنگ دلخواه تبدیل کرد. یکی از ویژگیهای جالب این زیره شفافیت زیاد و بیرنگ بودن آن است. زیره کفش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به دلیل تماس مستقیم با زمین، کیفیت و نوع آن در سلامت پا بسیار مهم است. به دلیل نرمی خیلی زیاد این زیره معمولا آن را با لاستیک و تی پی یو (TPU) ترکیب می کنند.

سبک می باشد، معمولا در ساخت دمپایی و صندل و کفش های ارزان قیمت استفاده می شود. زیره های لاستیکی از کیفیت بالایی برخوردارند و ضد آب نیز می باشند و به دلیل انعطاف پذیری بالا شکسته نمی شوند. این زیرهها به دلیل کیفیت بالا، در مد، مورد استفاده قرار میگیرند. درحالیکه لاستیکهای ولکانیزه استحکام ساختاری خود را از پیوندهای عرضی گوگردی که زنجیرهها را در سایتهای پیوند دوگانه به هم متصل میکند میگیرد، استحکام الاستومر های ترموپلاستیک از کریستالهایی حاصل میشود که بهعنوان پیوند عرضی فیزیکی میان زنجیرها عمل میکند. تیپییو (TPU) مخفف پلی اورتانهای ترموپلاستیک ( thermoplastic polyurethanes ) است در حالی که پییو (PU) مخفف پلی اورتان است. TRP به لاستیک ترموپلاستیک اشاره دارد که در سال 1975 کشف شد. سایشی متوسط دارد و در صورت ترکیب مواد پلیول و ایزوسیانات به صورت مناسب به هیچ عنوان شکستی نخواهد داشت. پلی وینیل کلرید جایگزینی مناسب برای چرم می باشد و از قیمت مناسب تری نیز نسبت به چرم برخوردار است.