راههای تشخیص کتونی های اصل از کتونی های تقلبی یا فیک – فاموزون

معمولاً کفشهای اصل ساخت کشور چین هستند چرا که کارخانه و تولید تمامی برندهای اصلی کفش اعم از اسکیچرز Skechers، نایک Nike، آدیداس Adidas، ریبوک Reebok و … لوگوی اصلی این برند یا روی کفش حک شده است یا اینکه آن را روی کفش میدوزند. 1- درهنگام خرید کفش، ابتدا به لوگوی برند مورد نظر بر روی کفش، دقت نمایید. آیا در خرید آنلاین هم احتمال خرید محصول کپی وجود دارد؟ به طور کلی فرقی نمیکند که شما کتونی ورزشی مورد نظر خودتان را به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری از فروشگاههای سرتاسر شهر خریداری میکنید، امکان اینکه محصول خریداری شده کپی یا فیک باشد در هر حالتی وجود دارد. این مرحله مستلزم آن است که شما در مورد کتونی مورد نظرتان تحقیق کرده باشید و اطلاعاتی از آن را کسب کرده باشید همانطور که برای خرید یک گوشی همراه، از مدت ها قبل در سایت های مختلف و پاساژها و مغازه ها، تحقیق میکنید و اطلاعاتی را بدست می آورد، سپس با دانشی کامل برای خرید، اقدام می کنید.

عدم حضور نمایندگیهای معتبر برخی محصولات، قیمتهای بالا با توجه به قیمت ارز، وجود تحریمها، نبود نظارت کافی و سودجویی و فرصت طلبی یه عده باعث شده تا یه بازار مکار واقعی تو کشور به وجود بیاد. به همین دلیل برخی از تولید کنندگان سودجو به فکر تولید کفشهای کپی و بدون کیفیت با ظاهری مشابه آنها میافتند تا بخشی از بازار را به خرید از خودشان جذب کنند. همچنین میتوان محل قرار گرفتن شماره سریال کفش را با کفش اورجینال مقایسه کرد. حالا که چند تا نکته مهم را در مورد صنعت کفش و کتانی ویتنام را مورد توجه قرار دادیم، نکاتی را هم در مورد خرید کتونی هایی که در پشت زبانه ها ساخت ویتنام خورده است بدانیم که برای هر کسی که به تازگی می خواهد وارد خرید و فروش کتونی اسپرت بشود دانستن آن ها الزامی می باشد و برای افرادی هم که قدیمی تر هستند احتمالا بسیار عادی و معمول باشد.

در سطح بسیار پایین تری نسبت به کفشهای اورجینال قرار دارند. معمولا قیمت کفشهای اصل کمی بالا میباشد ولی اگر قیمت کتانی خیلی بالا و یا خیلی پایین باشد، احتمال اورجینال نبودن کفش افزایش پیدا میکند. در کفشهای اورجینال، همانطور که در تصویر بالا میبینید، شماره سریال در سمت راست وجود دارد ولی در کفشهای فیک شماره سریال در سمت چپ موجود میباشد. همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید، شکل لوگو آدیداس برای روی محصول از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد. در لیست زیر تعدادی از محصولات های کپی زنانه و مردانه را مشاهده میکنید . در بسیاری از موارد کلاهبرداران برای سود بیشتر محصولات تقلبی خود را به قیمت محصول اصلی میفروشند! همین موارد باعث ایجاد یک بازار موازی در کنار بازار کفش های اصلی شده که بسیاری از افراد به دلیل قیمت پایین تر به سمت آنها کشیده میشوند. گاهی اوقات اتفاق میافتد که کتونی اسپرت فیک یا کپی از نظر ظاهری کاملا به مدل اصلی و اورجینال شباهت دارد.

گاهی اوقات هم اتفاق میافتد که جعبهی کفش اورجینال خراب میباشد، در اینصورت راههای دیگری نیز برای تشخیص فیک بودن کفش وجود دارد. بعضی فروشگاه ها هم ترکیبی از کتونی های اصل و فیک را به فروش میرسانند. تولید کتانی های کپی و فیک و واردات آنها به داخل کشور یک تجارت بسیار پرسود است ولی باید توجه داشت که در مواردی این کتانی ها موجب آسیب رساندن به مصرف کنندگان میشوند. لازم به ذکر است که هزینهی تولید و واردات این کتانی ها بسیار پایین است و کشور تولید کننده ی کفش تقلبی نیز در بسیاری موارد با کشور سازندهی کفش اصل یکی است.