راههای تشخیص کتونی های اصل از کتونی های تقلبی یا فیک – فاموزون

البته درسته که همین کالاهای کپی شده هم طبقه بندی داره و بعضیهاشون کیفیت به نسبت بهتری داره ولی باز هم نمیشه خیلی تشخیص داد که کدومشون های کپی هست (High copy ) و کدومش جنس بنجل و بیکیفیت. البته برخی کفشهای “های کپی” آن قدر ماهرانه طراحی و ساخته شده اند که در این قسمت نیز بسیار حرفه ای عملکرده اند و تمامی نکات را رعایت کرده اند که در این حالت لازم است به مرحله بعد بروید . اکثر برندهای برگ مشخصات کامل کتونی اورجینال را بر وی جعبه کفش قید می کنند، همچنین در زیر زبانه کتونی، یک بارکد وجود دارد که از طق آن می توان اصل بودن آن را متوجه شد. موجب بروز مشکلاتی در کف پا، زانوها و کمر خواهد شد.

لازم به ذکر است با همه توضیحاتی که در این مقاله در مورد راهنمای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی (فیک) داده شد. مورد دیگری که در خرید کتونی های کپی اسیکس و اصل آن کمک بزرگی به شما میکند، به دست آوردن اطلاعات در رابطه با ویژگیهای ظاهری و کاربردی کفش مورد نظرتان است. پس خوب قبل خرید تحقیق کنید ببینید اصال مارک مورد نظر شما چنین کتونی با این طراحی یا اسم مدلی که تو فروشگاهها میبینید تولید کرده یا خیر. خریدن کتونی های کپی چیز بدی نیست، اما بهتر است تا جای ممکن از آن اجتناب کنید و بیشتر بودجه خود را صرف خرید کتونی خوب کنید. از وضعیت پر سود بازار لوازم آرایش که نشون میده مصرف داخلی ما خیلی بیشتر از حد جهانیه گرفته تا بازار پر رونق و رنگارنگ لباس و انواع دستگاههای دیجیتال مثل گوشیهای موبایل نشون میده که چقدر پول این وسط جابجا میشه.

حضور انواع جنسهای بنجل و بیکیفیت چینی یا نمونههایی که بدون حد و مرز کپی شدن انقدر زیاد شده که خیلیها رو وسوسه میکنه به جای اینکه سراغ جنس اصل برن، ترجیح بدن برای ایجاد تنوع از همین نمونههای هایکپی یا تقلبی بخرن. من این کتونی خوشگل رو از همین کمدا خریدم ولی یه کوچولو برام تنگ بود،گفتم بپوشم جا باز میکنه ولی دیدم اذیتمکرد. کاملا شناخته شده هستن، ولی به همون اندازه هم ازشون نمونههای فیک و تقلبی ساخته شده. پس چگونه کتونی های خارجی و کتونی های کپی تولید ویتنام تا این اندازه در بازار های ایران سهام به دست آوده اند و موفق بوده اند؟

برای مثال در نظر بگیرید که برند ریباک یک کفش مردانه زیبا را طراحی کرده است، سپس یک برند مانند همیشه ناک آف آن را طراحی می کند و آن را دقیقا به همان شکل تولید می کند و آن را تحت نام برند ریباک به فروش می رسد. از کتونی های آدیداس و ۳۶۱ درجه گرفته تا نایکی و دی سی، برند های مختلفی نام کفش اسنیکرز را یدک می کشند. کتونی های کپی کتانی های با کیفیتی هستند که قیمت آن ها چیزی بین کتونی های معمولی و کتونی های اورجینال می باشد، یعنی از کتونی های معمولی درجه دو قیمت بالاتری دارند اما بسیار ارزان تر از کتونی های اورجینال هستند، این کتانی ها از روی کتونی های اصلی تولید می شوند و تلاش می شود که هرچه بیشتر مانند نمونه اصلی آن تولید بشود، بنابراین باید استاندارد ها در آن رعابت بشوند. کتونی های کپی به درجه های مختلفی تقسیم بندی می شوند و با قیمت ها و کیفیت های مختلفی تولید و عرضه می شوند.