راههای تشخیص کتونی های اصل از کتونی های تقلبی یا فیک – فاموزون

کتانی هایی که در ویتنام، چین و دیگر کشور های آسیای شرقی تولید می شوند و به ایران و خاور میانه وارد می شودند، حجم زیادی از قیمتی که برای آن ها در نظر گرفته می شوند همان هزینه های حمل و نقل و سود افراد می باشد، در این که کشور هایی مانند ویتنام و چین در بحث قدرت تولید کتونی درجه یک سال ها از صنعت ایران جلوتر هستند شکی نیست اما این فاصله در حدی نیست که قیمت تمام شده محصولات آن ها به علاوه هزینه های حمل و نقل بشود و باز هم صرف خرید داشته باشند. این مشکل تنها مختص ایران نیست به همین دلیل شرکت هایی در سرتاسر دنیا اقدام به تولید کتونی ها کپی می کنند. همانطور که در شکل میبینید، کفی بالایی یک کفی اورجینال نایک میباشد که از مواد EVA ساخته شده است و برجستگیهای موجود بر زیر کفی طرحی همانند برجستگی زیره کفش دارد، کفی پایینی یک کفی فیک میباشد که از مواد ارزان قیمت ساخته شده و اصلا شبیه کفی اورجینال نیست و خاصیت طبی ندارد.

لوگوی کفش اصلی به هیچ وجه استیکر نیست. از مزایای خرید کتونی های کپی آدیداس و نایک میتوان به تنوع بالا محصولات ، قیمت مناسب و کیفیت عالی اشاره کرد . این مرحله مستلزم آن است که شما در مورد کتونی مورد نظرتان تحقیق کرده باشید. البته برخی کفشهای “های کپی” آن قدر ماهرانه طراحی و ساخته شده اند که در این قسمت نیز بسیار حرفه ای عملکرده اند و تمامی نکات را رعایت کرده اند که در این حالت لازم است به مرحله بعد بروید . معمولا قیمت کفشهای اصل کمی بالا میباشد ولی اگر قیمت کتانی خیلی بالا و یا خیلی پایین باشد، احتمال اورجینال نبودن کفش افزایش پیدا میکند.

زیره کفش نایک اورجینال در تصویر بالا، از لاستیک PU ساخته شده است که دوام و مقاومت کفش را افزایش میدهد و استحکام لازم برای انجام انواع ورزشها را فراهم میکند. در واقع این کفش احتمال آسیب وارده به پا را افزایش میدهد و پا را در طول ورزش و فعالیت خستهتر میکند. قرار دادن این حبابهای هوا میزان آسیبها و ضربههای وارده به پا را کاهش میدهد.عکس بالا مربوط به کفش اورجینال میباشد که تعداد حبابها 3 عدد میباشد. در قسمتهای پشت پا و زبانه کفش اورجینال برای راحتی و محافظت از پا، فومهایی قرار داده شده که در کفشهای فیک مشاهده نمیشود. در مواردی که کاملاً از نظر ظاهری خوب کپی شده اند نوع چاپ، فونت و برجستگی و ظرافت در کفشهای اورجینال کاملاً با کفشهای فیک متفاوت است. سعی کنید دقت داشته باشین که خیلی از کالاهای تقلبی از نامی شبیه نام برند اصلی استفاده میکنن .ولی خیلی ماهرانه یه تغییرات جزئی توش میدن که بحث کپی رایت رعایت بشه و مشکل حقوقی پیش نیاد ولی در عوض شما چون با نوع نوشتار یا مثلا سبک طراحی لوگوی برند اصلی آشنایی دارین گول بخورید.

در بسیاری از کشورها اسکنرهایی برای آنالیز نوع و کیفیت چاپ وجود دارند. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که تفاوت قابلتوجهی بین کتونی های کپی و کفش کتونی فیک یا تقلبی وجود دارد. این لوگو معمولا روی زبانه کفش یا روی کفی کفش قرار میگیرد. همچنین کیفیت بسیار پایین کفی در کنار چنین الیاف رویهای و نداشتن منافذ مناسب تهویه هوا، موجب عرق کردن بیشتر پای شما و درنهایت موجب بروز بیماریهای قارچی در پای شما خواهد شد. 5 – شکل ظاهری کفش فیک هم در اکثر مواقع با کفش اورجینال متفاوت است، با مقایسه ظاهر کفش خود با عکسهایی که از مدل اصلی کفش در وبسایت اصلی برند مورد نظر موجود میباشد، در صورت وجود تفاوت میتوان متوجه کپی بودن کفش شد.