راهنمای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی

به طور کلی فرقی نمیکند که شما کتونی ورزشی مورد نظر خودتان را به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری از فروشگاههای سرتاسر شهر خریداری میکنید، امکان اینکه محصول خریداری شده کپی یا فیک باشد در هر حالتی وجود دارد. آیا در خرید آنلاین هم احتمال خرید محصول کپی وجود دارد؟ همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید، شکل لوگو آدیداس برای روی محصول از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد. برای مثال تولیدکننده کفشهای آدیداس فیک معمولا با ایجاد تغییراتی در شکل لوگو آن را تغییر میدهند. کفش بالایی کفش اوجینال و کفش پایینی کفش فیک میباشد.مثلا همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید، در قسمت زبانه و پشت کفش و همچنین دیوارههای کفش، چند لایه فوم وجود دارد که این فوم ها در عین محافظت از پا، محیط مناسبی را برای کاهش خستگی پا فراهم میکند. همچنین به طرحهای حک شده موجود بر روی کتونی جردن های کپی توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید آنها را با کفش انتخابی خود مقایسه کنید، زیرا نمونههای های کپی در این زمینه به راحتی قابل تشخیص هستند و ظرافت موجود در کفشهای اورجینال را نخواهند داشت.

همچنین مرجوع بودن کالا و امکان حق خرید مشتری هم جزو خدمات دیگری است که به مشتریان خرید عمده داده میشود. خواسته بازار علت خیلی از دورویی ها در بازار است زیرا ما دنبال محصول ارزان قیمت و اصل هستیم و فروشنده نیز برای فروش بهتر بنا به نسبت سلایق مشتری کفش های ورزشی ارزان قیمت با طرحی یکسان نسبت به کفش اصل البته بدون هیچگونه فناوری و مواد اولیه کفش اصل به بازار عرضه میکند، تا حدودی حق با مشتری است،زیرا قیمت کفش های برند با جیب هر فردی سازگار نیست و معمولا قیمت آنها چندین برابر یک کفش معمولی است ،علت دوم را منفعت طلبی غیر معمول فروشنده باید دانست زیرا فروش یک جفت کفش معمولی و کپی کفش اصل با قیمتی کمتر از کفش اصل که خود فروشنده این کفش را به یک سوم قیمت کفش اصل خریده است منفعتی دوچندان بای فروشنده دارد، و کفش های اصل بدلیل خاص بودن آن و مشتریان خاصش سودی کمتر دارد.

تجربه ی یک خرید خوب باعث میشود تا خریدار خود به خود تبلیغ محصول و فروشگاه را انجام دهد. انقدر بازار محصولات واراداتی و به ویژه کالاهای فیک و تقلبی در برخی کشورها از جمله ایران زیاد شده که واقعا یه وقتایی تشخیص جنس اصل و فرع برای خود سازنده یا کارشناسان متخصص نیز دشوار میشه. لازم به ذکر است که هزینهی تولید و واردات این کتانی ها بسیار پایین است و کشور تولید کننده ی کفش تقلبی نیز در بسیاری موارد با کشور سازندهی کفش اصل یکی است. البته برخی کفش های “های کپی” آن قدر ماهرانه طراحی و ساخته شده اند که در این قسمت نیز بسیار حرفه ای عمل کرده اند و تمامی نکات را رعایت کرده اند که در این حالت لازم است به مرحله بعد بروید. بعضی فروشگاه ها هم ترکیبی از کتونی های اصل و فیک را به فروش میرسانند. همواره باید مراقب این گونه افراد باشیم زیرا این افراد فقط به فکر سود مقطعی خود هستند و هیچ گونه تضمینی در قبال خدمات پس از فروش و آسیب های احتمالی به شما نخواهند داشت.

امروزه اکثر برندهای دنیا تولید کتونی های خود را به ویتنام سپرده اند و کلا کتونی های ویتنام در سایت های بزرگی مانند علی بابا نیز فروش بسیار زیادی دارند . بیش تر کتونی های درجه یک ایرانی هم که در تهران تولید می شوند، در پشت زبانه ها ساخت ویتنام درج می شود، چرا که خوش نام بودن برند های ویتنامی و شرکت های کپی زن ویتنام موجب افزایش فروش و اعتماد بیشتر به محصولات فیک می شود. همین امر خریدار عمده را به خرید کتونی های کپی اسیکس و اطلاع از قیمت کفش asics ویتنام ترغیب می کند. برای مثال در نظر بگیرید که برند ریباک یک کفش مردانه زیبا را طراحی کرده است، سپس یک برند مانند همیشه ناک آف آن را طراحی می کند و آن را دقیقا به همان شکل تولید می کند و آن را تحت نام برند ریباک به فروش می رسد. راه حلی که بتواند ضمن ارائه یک کفش کتونی با کیفیت و بادوام، هزینه نهایی مصرف کننده را نیز پایین بیاورد.