جدیدترین خبرهای «زیره کفش

این فوم میتواند مثل بالش نرم و انعطاف پذیر باشد یا مثل سنگ سفت باشد.EVA تقریبا در هر رنگی در دسترس میباشد و در انواع مختلف کفش ها یافت میشود. این فومها در تراکم های مختلف و تقریبا در هر ضخامت و رنگی وجود دارند. اندازه گیری سفتی و تراکم فوم های خیلی نرم میتواند کار مشکلی باشد. اکثر فوم های سلول بسته شامل EVA (Ethyl Vinyl Acetate) ، PE (Polyethylene) ، SBR (Styrene Butadiene Rubber) ، PU (Polyurethane) ، لاتکس (Latex) و نئوپرن (Neoprene) میباشند. EVA در طیف گستردهای از تراکم و فرمولاسیون موجود است. با دورومتر شما میتوانید سفتی و تراکم مواد را بدست آورید. برای مثال اگر از یک فوم با تراکم پایین استفاده کنید بعد از چند روز له و صاف میشود. لایه های نازکی از فوم PU در زیر بافت اکثر رویه کفشها بکار میرود.

یک لایه 2 میلیمتری EVA علاوه بر حمایت بافت رویه آن را ضد آب میکند. ازین فوم برای ساخت کفی کفش، جوراب های پد دار و لایه زیرین بافت رویه استفاده میشود. ویژگی اصلی فوم حافظه دار این است که با سرعت خیلی کمی به وضعیت اولیه خود برمیگردد. با این حال، دوام آن به این معنی است که قرن ها طول می کشد تا به طور کامل تجزیه شود – نگرانی برای خریداران آگاه به محیط زیست. نوعی ترکیب پلاستیک است که باعث میشود سلولهای فوم باز باشند، بنابراین هوا و آب به راحتی میتواند به آن وارد و از آن خارج شوند درست مانند اسفنج. فوم مشبک تقریبا اسکلتی به نظر میرسد و هوا و آب به راحتی در داخل آن جریان پیدا میکند. برای مثال، نوعی که برای کفش های صنعتی در نظر گرفته می شود باید در مقابل مواد شیمیایی خاصی از خود مقاومت نشان داده و مانع نفوذ آن مواد شوند.

لاستیک طبیعی (Natural Rubber-NR): ویژگیهای کششی برجسته و ویژگیهای عالی دمای پایین آن باعث میشود که شکل خود را حفظ کنند. مایع ترکیبی که به همراه سلول های هوا داخل قالب دمیده میشود و آن را پر میکند. دوخت در فوم PU فرو میرود بنابراین هیچ بیرون زدگی داخل ایجاد نمیکند که باعث آزار پا شود، علاوه بر این حمایت بیشتری از توری روی کفش میکند و از چروک شدن کفش جلوگیری مینماید. این نوع از فوم معمولاَ با عنوان فوم “KF” یا “KFF” شناخته میشوند. این نوع زیره که معمولا با عنوان زیره پلاستیکی نیز شناخته می شود مهمترین ماده در تولید زیره کفش به صورت سنتزی است. لاتکس معمولا برای آستر یقه کفش کاربرد دارد. قدرت اصطکاک بسیار ضعیفی دارد. PE بسیار سبک است ولی دوام ندارد به همین علت محدود مورد استفاده واقع میشود. محبوب بودن آن به دلیل سبک و ارزان بودن آن ست. اسم این فوم کاملا گویای خاصیت آن است.

فوم PU در قالب ها “دمیده” میشود. از این فوم در زبانه و یقه کفش استفاده میشود. برای سنجش فوم نرم، سفتی با واحد پوند بر فوت مربع (Lbs per Sq. اگر به سنجش قسمت های مختلف ادامه دهید متوجه خواهید شد که خواندن سفتی قسمت های نرم کفش مشکل تر خواهد بود. حالا اگر مانند قسمت قبل سعی کنید قسمت های مختلف کفش را مورد بررسی قرار دهید متوجه میشود که خواندن مقادیر با این وسیله ساده تر است. علاوه بر این، شما میتوانید از تیم مجرب و حرفهای اکیب برای مشورت نیز کمک بخواهید و بهترین زیره کفـش متناسب به خود را انتخاب کنید. این جنس زیره امکان سایش و شکستن نیز ندارد و انعطافپذیری قابلقبولی دارد. سال 2015 میلادی شرکت آدیداس با همکاری شرکت بزرگ کربن روی زیره هایی که از جنس فلامینت (یا نوعی پلیمر) بود کار خود را در این زمینه آغاز کردند.