تولید زیره کفش با خاصیت آنتی باکتریالی در کشور

قابلیت جذب رطوبت و امکان گردش هوا نیز در این زیرهها وجود دارد. زیره لاستیک همانطور که از اسمش پیداست از مواد لاستیک تولید شده است، برای درک بهتر موضوع مواد استفاده شده در تایر ماشینها از این نوع مواد ها هستند، زیره لاستیک از نظر کیفی و شکنندگی بسیار عالی می باشد، و شکستگی در این نوع زیره دیده نمیشود، سایش یا خوردگی در لاستیک وجود ندارد مقاوم در انتقال هوای گرم و سرد می باشد، از معایب زیره لاستیک می توان از خشکی آن گفت که کمی خشک و سفت می باشد، زیره لاستیک همانند زیره ترمو سنگین می باشد، زیره لاستیک اغلب روی انواع کفش مردانه نیم بوت مردانه مورد استفاده قرار میگیرد. زیره کفش قسمت پایینی کفش است که در تماس مستقیم با زمین قرار می گیرد.

در غیر این صورت حتی یکقدم هم نمیتوان با کفش برداشت زیرا احتمال زمین خوردن بالا میرود. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد پلی یورتان است.این زیره ها دارای خواص مکانیکی عالی در دراز مدت اند و آزمون های قدم زنی را به راحتی پاس میکنند. سیستم های پلی استری عموما سرعت واکنش بالاتری داشته و در دمای اتاق جامد بوده و برای استفاده نیازمند پیش گرمایش برای استفاده می باشند، نیازمندی به گرمایش جهت تغییر شکل پلی ال های پلی استری از جامد به مایع موجب دشواری در مصرف آن ها گردیده است. از چند دهه پیش تولیدکنندگان کفش در فکر و جستجوی جایگزین مواداولیه مناسبی برای تهیه ی کفشی با مشخصات ظاهری و باطنی مناسب تری بودند تا اینکه پس از تحقیقات انجام شده با ماده ای به نام پلی یورتان آشنا شده و از ویژگی های منحصر به فرد آن بهره مند گردیدند.

عمده ترین کشور های سازنده مواد پییو ایتالیا، ژاپن، چین و ترکیه میباشند. همانطور که در جدول فوق مشخص است،اکثر مواد شیمیایی بر پیوند یورتان بی تاثیر یا کم تاثیر هستند. زیره کفش پی یو یا پلی یورتان شامل دو نوع پلی اتری و پلی استری میباشد . چه عوامل و ویژگی هایی سبب شده تا پلی یورتان به خوبی جای خود را در بازار کفش پیدا کند؟ TPU نیازی به نرم کننده ندارد و برای پوست بسیار مناسب و راحت است.بسیاری از برندهای معروف از جمله نایک ، آسیکس، آدیداس از این تکنولوژی در ساخت زیرههای خود بهره بردهاند. باور کنید یا نه، اما برخی از تولید کنندگان از لاستیک های خرد شده خودرو برای ایجاد زیره کفش خود استفاده می کنند. پلی ال های پلی استری معمولا در پوشش ها، چسب ها، درزگیرها و الاستومرهای پلی یورتانی به کاربرده می شوند. همچنین تزریق مستقیم زیره پلی یورتانی کفش همراه با بخش فوقانی ساختار کفش، موجب افزایش کیفیت نهایی محصول تولید شده و هیزنه های پایین تر تولید آن می گردد.

همچنین تزریق مستقیم زیره کفش همراه با بخش فوقانی ساختار کفش موجب افزایش کیفیت نهایی محصول و هیزنه های پایین تر تولید می گردد. کفش دارای دو قسمت اصلی به نام زیره و رویه است. پییو (PU) مخفف کلمههای پلیاورتان است. زیره کفش پی یو دارای دوام، راحتی و قیمت مناسبی است و تمام ویژگیهای یک زیره ایده آل را دارا می باشد کلمه PU مخفف عبارت پلی یورتان ( Poly Urethane ) می باشد و به صورت خلاصه به زیره هایی که تولید شده از ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات است گفته می شود زیره های PU دارای وزن کمی هستند از این رو بسیار سبک بوده و دارای دوام بالایی نیز می باشند. زیره های پلی یورتان ، حتی در برخورد با لغزنده ترین سطوح ،چسبندگی بسیار عالی با آنها دارند که این ویژگی ، را منحصر به فرد کرده است.