تولید زیره کفش با خاصیت آنتی باکتریالی در کشور

زیره­های PU سبک­تر، راحت­تر، قابل انعطاف­تر و در برابر سایش مقاوم­تر بوده و دوام آنها بیشتر است و بعد از گذشت زمان، اصطکاک آن به صورت جزئی کاهش می­یابد و درجه سختی آن نسبت به لاستیک نیتریل کمتر است، به همین دلیل شوک­های فشاری را جذب می­کند. میزان سختی زیره کفش وابسته به فاز پلی استایرن است درحالیکه فاز پلی بوتادین چسبندگی و یکپارچگی زیره را تأمین میکند. به این ترتیب، راه رفتنِ طولانی با کفشهایی که دارای زیره پلی اورتئان هستند، بسیار آسان و دلنشین است. هنگام راه رفتن، کفش باید با پای شما خم شود. پای عادی در طول روز حدودی عرق می­کند، این مساله موجب می­شود که حاشیه کفش پوسیده شود. از نظر قالب­بندی، فضای پنجه کفش باید طوری باشد که به انگشت­های پا فشار وارد نکند. این مساله در خانم­ها شایع­تر است؛ به طوری که انحراف شست پا در خانم­ها 9 برابر آقایان است و جلوی کفش باید به گونه­ای باشد که پنجه­های پا از هم باز بشود.

انتخاب کفش در وهله اول باید بر اساس نوع استفاده­ای که از آن می­شود، صورت گیرد و کفش استاندارد کفشی است که سه مشخصه بارز داشته باشد: جنس خوب، پاشنه استاندارد و قالب و پنجه استاندارد. حتی میتوان کل زیره ( زیره میانی و زیره خارجی یا عاج کفش) را یکجا با آن تولید نمود. همانطور که از نامش پیداست، این زیره از لاستیک ساخته شده است (ممکن است ارگانیک یا بازیافت شود).  مقاوم در برابر خمشدگی: اگر کفشها خم نشوند، نمیتوان با آنها بهراحتی قدم برداشت، یا دویدن و پیادهروی را غیرممکن میکند. کفش­هایی که پنجه آنها تیز است باعث می­شوند انگشت های پا روی هم بیافتند.

در بیشتر افراد یک پا از پای دیگر کمی بزرگتر است به همین دلیل توجه کنید که همواره کفش را به اندازه­ی پای بزرگتر خود بگیرید. در واقع کفش باید پای شما را در برگیرد نه اینکه محدود کند. زیره های EVA:این زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند.در محیط های آبی لیز میخورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب میکنند. 2- در انتخاب سایز کفش باید به دو نکته توجه شود: اول اینکه در انتخاب کفش حتماً باید آن را پوشید و اتکا به نمره­های درج شده روی آن برای اطمینان از اندازه بودن آن کافی نیست.

در صورت لزوم برای پای کوچکتر از یک کفی تنگ کننده استفاده کنید و دقت کنید کفش باید با پای شما اندازه باشد و از خریدن کفش صرفاً از روی سایز نوشته شده بر آن خودداری کنید. این اشتباه باعث می­شود که عده زیادی کفش تنگ انتخاب کنند. برای انتخاب یک کفش ارگونومیک چه اصولی را باید رعایت کنیم؟ دقت در انتخاب کفش و توجه به رعایت اصول استاندارد در تولید آن یکی از ضروری­ترین نیازها برای حفظ سلامت افراد است. کفش باید طوری باشد که زود تغییر شکل ندهد، همچنین اعصاب و عروق، ماهیچه­ها، مجاری لنفاوی پا در آن تحت فشار نباشد و مفاصل بتوانند حرکات طبیعی خود را به راحتی انجام دهند. هنگام انتخاب­کفش این قانون اولیه را در ذهن داشته باشید که پای شما هرگز نباید خود را با شکل کفش منطبق کند. توصیه اکثر متخصصان و محققان این است که در انتخاب کفش، اولویت را به اندازه­ی مناسب، سبکی، ضربه­گیری و انعطاف­پذیری داده و در عین حال تمامی موارد ذکر شده را لحاظ کنید.