تشخیص ویتنام اصل و فیک

در حال حاضر با توجه به گسترش جمعیت در جهان خصوصا در آسیا، کشورهای آسیایی بازار خوبی برای فروش محصولات برای اغلب برند ها و شرکت ها هستند. به عنوان مثال کتانی های اسپرت تولید شده در ایران کارتن ۱۰ یا ۱۲ جفتی هستند و داخل هر کارتن تک رنگ می باشند اما کتونی های خارجی اورجینال و کپی شده چینی معمولا ۲۴ جفتی هستند که اغلب در ۴ رنگ عرضه می شوند. کتونی هایی که تقلبی هستند و به نام کتونی ویتنام در بازار عرضه می شوند عموما دارای جعبه نیستند یا جعبه ای بی کیفیت دارند. کتونی ویتنامی اصل هم می تواند تولید چین یا خود ویتنام باشد که از لحاظ کیفیت و قیمت تفاوتی با هم ندارند و بسیار کیفیت بالا و گران قیمت هستند.

در حال حاضر اغلب کتونی هایی که در ایران تولید و عرضه می شوند نیز در پشت زبانه کتونی نام ویتنام را حک می کنند؛ چرا که خوش نام بودن کفش های تولیدی ویتنام در بازار ایران ثابت شده است و افراد با انجام این کار به نوعی فروش خوب کفش شان در بازار را تضمین می کنند. یکی از کشور هایی که اغلب کتونی های برند های اصل در آن جا تولید می شوند کشور ویتنام است. کتونی هایی که به دروغ نام ویتنام را یدک می کشند اغلب بارکد ندارند و عموما سایز حک شده بر روی جعبه کفش به صورت آمریکایی حک می شود. چون کتونی ویتنام دوام و کارایی خوبی دارد و در بازار فروش خوبی دارد برخی از افراد به دروغ نام ویتنام را در پشت زبانه کفش می زنند تا افراد با توجه به نام ویتنام برای خرید کفش اقدام کنند.

توجه داشته باشید که تمامی کتونی هایی که ساخت ویتنام هستند و در پشت زبانه کتونی نام کشور ویتنام قید شده است، الزاما ساخت این کشور نیستند. در حال حاضر کتونی ویتنام یکی از قدرت های اصلی تولید کتونی در جهان است و تعداد بی شماری از کتونی های موجود در بازار ایران تولید شده در کشور ویتنام هستند. کفش های ساخته شده در ویتنام هیچ تفاوتی با کفش های اصل ندارند چرا که مواد اولیه این کفش ها تحت نظر شرکت تولید کننده اصلی وارد ویتنام می شود و تنها به دلیل ارزان بودن نیروی کار و زمین در این کشور برند های مختلف تمایل دارند تا برای عرضه محصولات به آسیا و کشورهای خاورمیانه، محصولات خود را در ویتنام تولید کنند. ویتنام مانند چین یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا است که به دلیل جمعیت بالا و نیروی کار ارزانی که دارد به عنوان یکی از کشورهای اصلی برای ایجاد کارخانه های تولیدی مختلف در نظر گرفته می شود.

کتونی های ساخته شده در ویتنام با توجه به اینکه زیر نظر برند اصلی تولید و عرضه می شوند قیمتی برابر با سایر کفش های تولید شده برند دارند و این طور نیست که فکر کنید کفش نایک تولید شده در ویتنام قیمت بسیار پایین دارد. کتونی های تولید شده در ویتنام عموما در کارخانه های مدرن و مجهز ساخته می شوند که زیر نظر برند اصلی اداره می شوند. کتونی هایی که در ویتنام ساخته می شوند عموما در پشت زبانه کفش، دارای نشانه ساخته شده در ویتنام هستند. عموما کفی به کار رفته در این کفش ها صاف است و منافذی برای انجام درست تهویه هوا ندارد به همین دلیل پا داخل کفش به سرعت بو می گیرد و دچار قارچ می شود و با استفاده ی مداوم پادرد و کمردرد را برای شما بوجود می آورد.