با انواع مختلف زیره کفش و خصوصیات آنها آشنا شوید! – مجله کادای

هم چنین زیره BPU در برابر شرایط آب و هوایی نیز مقاوم است. زیره کفش ABS به طور کلی عملکرد خوبی دارد و در برابر ضربه و لغزندگی (سایش و اصطکاک) مقاومت خوبی نشان می دهد, قالب گیری راحت و ثبات فوق العاده ای دارد. بااین حال زیره های ABS در برابر شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری خوبی نشان نمی دهند و در فضای باز عملکرد خوبی نخواهند داشت. همچنین عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما هستند پس شما می توانید هم در تابستان هم زمستان از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از کفش هایی که زیره چرم دارند در زمستان و محیط های مرطوب توصیه نمی شود چون زیره چرم تمام آب اطراف خود را جذب می کند و این باعث از دست رفتن دوام زیره خواهد شد.

بااینکه این زیره سطح اصطکاک بالایی دارد و ضربات وارده به پا را به خوبی جذب می کند اما زیاد برای محیط کار کفش راحتی نیست. این زیرهها فقط در وزنهای بسیار بالا (بالای صد کیلوگرم) احتمال ساییدگی و خورده شدن دارند؛ زیرههای پلییورتان عایق خوبی در برابر انتقال حرارت، سرما و رطوبت به درون کفش هستند. توسط این دستگاه محدوده ای که قرار است زیره به رویه متصل شود و پرس شود را خط کشی و علامت گذاری می شود. این زیرهها بسیار منعطف هستند و در عین حال استحکام بالایی نیز دارند که همین، این زیرهها را برای کفشهای کوهنوردی مناسب کرده است. به همین دلیل معمولا در ساخت کفشهای مجلسی و کلاسیک از این نوع زیره استفاده میشود. پلی یورتان به صورت بسیار گسترده به عنوان یک ماده حیاتی در صنعت کفش بکار گرفته میشود. وجود زیره در کفش باعث میشود پای شما آسیبی نبیند و از طرف دیگر نیز موجب میشود کفش بادوامتر باشد و طول عمر بیشتری داشته باشد.

کفش PVC این امکان را برای شما فراهم می کند که ساعت ها به هنگام کار روی پا بایستید و احساس خستگی یا آسیب نکنید. تنوع بالا در ساخت انواع زیره کفش طبی به خریداران این امکان را میدهد تا با هر سلیقه و روحیهای بتوانند از طرحهای ساده و خاص این مدل کفش استفاده کنند و در کنار اصلاح مشکل خود، استایلی شیک و زیبا داشته باشند. اما سایر شرکت ها توانسته اند با روش هایی دیگر هم تا حدودی به زیر های 3 بعدی دست پیدا کنند. سهم استایرن در ترکیب حدود ۲۹ تا ۵۵ درصد است که مقدار پایین استایرن به گرید نرم و مقدار بالای استایرن منجر به تولید زیره سفت میگردد. مقاومت سایشی بالا: مثلا یک ورزشکار نیاز به استفاده از زیره کفشی که مقاومت بالایی در برابر سایش دارد. بنابراین کفشهایی که از زیره پیو بهره میبرند، برای استفاده طولانی مدت بسیار مناسب هستند.

TPU نیازی به نرم کننده ندارد و برای پوست بسیار مناسب و راحت است.بسیاری از برندهای معروف از جمله نایک ، آسیکس، آدیداس از این تکنولوژی در ساخت زیرههای خود بهره بردهاند. کفشهای چرمی سالم و راحت هستند و پاها در کفشهای چرمی کمتر عرق میکنند. هرچند زیره لاستیکی(Rubber) هم در مقایسه با زیره چرمی واقعا زیره راحتی است اما به مرور زمان ازبین می رود. باید توجه داشت هر یک از این مواد با توجه به ویژگیهای فیزیکی خود، برای تولید کفشهایی با ویژگیهای متفاوت کاربرد دارند. زیره کفش ابری عایق حرارتی بالایی دارد و از قدرت اصطکاک کمی برخوردار است.