انواع زیره کفش و ویژگی های آن – بلاگ استوریاب

زیره های چرمی قیمتی بیشترنسبت به دیگر زیره ها دارد ولی در صورت خرابی میتوان آنها را تعمیر کرد. عمدهترین کاربرد آن در مواقعی است که زیرهی کفش نیاز به مقاومت بسیار زیادی در برابر بنزین و مواد نفتی دارد. این نوع زیره از استحکام بالایی برخوردار است و در مقابل سایش و نفوذ آب بسیار مقاوم است . PE یک فوم سلول بسته و ضد آب است. SBR فوم سلول بسته است و برای ضد آب کردن قسمت های محتلف به کار میرود. زیره های ساخته شده توسط ویبرام با نام های زیره های ویبرام، لاستیک ویبرام، یا به سادگی ویبرام شناخته می شوند. با فوم لاتکس به راحتی میتوان اشکال پیچیده را در قالب های سر باز تولید کرد. به وب سایت های مارک رسمی و فروشگاه های قابل شناسایی که برای بهترین خدمات و محصولات به آنها اعتماد دارید پایبند باشید. تکه های بدست آمده بشکل پد ها و زبانه های داخلی کفش پرس میشوند.

برای سالیان طولانی کوهنوردان پوتین های عاج دار غیراستاندارد با کفه ی چرمی نرم و صاف می پوشیدند که به هنگام حرکت روی انواع اجسام تیز یا برجسته، دچار کشیدگی یا لغزیدن بر روی سنگ ها و صخره ها در هنگام کوهنوردی میگشتند. عیب: ممکن است به علت کوکهای خارج از کفش زودتر پوسیده شود. در آن سال، مرگ شش تن از یاران کوهنوردی برامانی در آلپ ایتالیا تا حدودی تقصیر کفش نامناسب بود. همچنین اگر در هنگام پیادهروی و قدم زدن اجرای مختلف بدن شما درد گرفته و احساس راحتی نمیکنید قبل از هرچیز به پزشک مراجعه کرده و با تجویز او از زیره کفش طبی استفاده کنید تا به درمان شما کمک کنند. بنابراین کفش محافظ پا بوده و از مهمترین وسایل و پوشاک کوهنوردی به شمار میرود.

در خیلی از کفشهای پاشنه بلند خانوم ها زیره خارجی از جنس PU با تراکم بالا ساخته میشوند. شما میتوانید زیرههای کفشی با قابلیت کشسانی بالا و احتمال سایش کم پیدا کنید. زیرههای چرمی از لحاظ طراحی دارای محدودیت هستند و نمیتوان آنها را با فرمهای دلخواه قالبریزی کرد. زیرههای چرم بسیار زیبا و جذاب هستند. انتخاب درست و استفاده به جا از آن میتواند بسیار بر سلامتی پاهای شما تاثیر بگذارد. او با یک زیره گنجانده شده (برای سطح نرم) ساخته شده از یک ترکیب لاستیکی بادوام که به خوبی به سنگ می چسبید بازگشت و آن را از مخفف ِ نام ِ خود ویبرام نامید.

قیمت آن ارزان نیست و هیچ خاصیت ارتجاعی نایلونی را ندارد. قیمت زیره پی وی سی … شاید ارزان ترین و متداول ترین نوع زیره را می توان از نوع پی وی سی نام برد، زیره پی وی سی قابل انعطاف نیست، و خشک است، وزن سنگی نسبت به زیره های پی یو و تی پی یو دارد، و در آب هوای های سرد و گرم واکنش نشان نمی دهد و خشکی خود را نگه می دارد، امکان شکستی در زیره پی وی سی بالا می باشد، دارای عایق حرارتی متوسطی می باشد، امکان سایش به دلیل خشکی در آن وجود ندارد، دارای اصطحکاک متوسطی می باشد. پی وی سی ترکیبی یکی از پرمصرف ترین و ارزان ترین مواد در تولید انواع زیرره کفش، صندل و دمپایی محسوب می شود.