انواع زیره کفش و خصوصیات آنها

زیره پیو دارای وزنی مناسب و انعطاف پذیری بالایی می باشد، زیره پیو در اصل ترکیبی از 2 مایع تحت فشار بالا در قالب مخصوص زیره کفش تزریق و پرس شده است، مواد استفاده شده در پیو از پلی اتری و پلی استری می باشد، زیره پیو یک پلیمر بسیار مستحکم و بادوام است، این زیره در انواع مدل های کفش راحتی مردانه، کالج مردانه، صندل مردانه و زنانه و همچنین در انواع کفش بچه گانه مورد استفاده قرار میگیرد. این زیره سبک بوده و چگالی آن کم می باشد و به دلیل ترکیب مواد پلییول و ایزوسیات هیچ شکستی ندارد. برای نرم و سبک بودن و اصطکاک بالا،قسمت پایین زیره را TPU و بالای آن را Pu می سازند. فاز پلی استایرن سختی زیره ی کفش را فراهم می کند درحالی که فاز پلی بوتادیان چسبندگی و یکپارچگی زیره ی را تأمین می کند.

زیره بخش بیرونی کفش است که با سطح زمین تماس دارد و از آسیب رسیدن به پاهای شما محافظت می کند. قدیمی ترین و اصیل ترین زیره کفش، زیره چرمی است که امروزه جزء صنایع دستی است. زیره چرمی: برخلاف آسیبپذیری، زیره چرمی یکی از محبوبترین زیره ها در کفشهای مجلسی میباشد. به علت سنگینی معمولا در ساخت این زیره قسمت پایین زیره را TPU و بالای آن را PU می سازند، تا هم نرم و هم خاصیت اصطکاک بالا داشته و در عین حال سبک باشد. این زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند. همانطور که از نام این زیره پیداست این زیره از جنس چرم طبیعی میباشد که ما در مجموعه کفش نعمتی، معمولا از چرم طبیعی گاومیش استفاده میکنیم.

انعطاف پذیری در دمای پایین نئوپرن ها در مقایسه با لاستیک طبیعی کمتر است که همین امر باعث کاهش استفاده از آنها در هنگام شوک یا ضربه بخصوص در هوای سرد میشود. کفش هر فرد جزئی از استایل و تیپ محسوب میشود. عاری از بو و تبخیر حلال است. فقط کافی است تلفن را بردارید ، خرید آن را به ما بسپارید ، ما این ماده را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار خواهیم داد. اگر نیازمند روغن سیلیکون هستید ، ما سیلیکن ، با بهترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهیم. کفش با زیره چرمی، عرق پا را سریع جذب می کند و در تابستان پا را خنک نگه می دارد ولی استفاده از این کفش در زمستان به دلیل اینکه تمامی آب محیط را جذب می کند نمی توان استفاده کرد. استفاده از کفشهایی که زیره چرم دارند، در زمستان و در محیط هایی که رطوبت بالایی وجود دارد، توصیه نمیشود چون زیره چرم تمام آب محیط را جذب کرده و دوام خود را از دست میدهد.

آب به عنوان یک محیط پراکندگی افزوده می شود. جذب ضربه: به عبارتی، یک زیره کفش میبایست احساس راحتی به پا القا کند. زیره لاستیکی نسبت به دیگر زیره ها وزن بیشتری دارد. نکته مهمی که باید در مورد زیره لاستیکی یادآوری کنیم ، مقاومت این زیره در مقابل سایش و قابلیت انعطاف پذیری بالای آن است. ضمن اینکه زیره پیو نسبت به زیره چرم، قیمت پایینتری دارد اما زیره چرم با پاهای شما سازگارتر است و جذابیت بیشتری دارد. با وجود تمام مزیتهایی که درباره زیره چرم ذکر شد، این زیره قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع زیره کفش دارد. به دلیل سبکی این زیره در کفش های راحتی استفاده می شود .