انواع زیره کفش و خصوصیات آنها

این نوع زیره بیشتر در چکمههای ایمنی مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی، حمل و نقل، تأسیسات، ساختمان سازی، صنایع عمومی، شهرداری ها و کشاورزی کاربرد دارند. زیره کفشهای ایمنی NR در صنایع غذایی، حمل ونقل، تأسیسات، ساختمان و کشاورزی مورداستفاده قرار م یگیرد. در حال حاضر اکیب با بیش از 200 نفر نیروی با تجربه و خلاق با تکیه بر دانش روز ، تجربه دیرین و بهره گیری از تکنولوژی های نوین و ماشین آلات پیشرفته تلاش دارد تا کامل ترین و با کیفیت ترین سبد محصولات را در صنعت کفش ارائه نموده تا شاهد شکوفایی صنعت کفش کشور عزیزمان ایران در سایه فعالیت خود باشد. نیاز کشور به استفاده از تکنولوژی های جدید در حوزه تولید کفش از سویی و سهم بالای زیره های ساخت کارخانجات دلتای ایتالیا در تولید کفش های «برند» اروپایی از سوی دیگر ، ما را بر آن داشت تا با هدف ارتقای کیقیت تولیدات داخلی ، بخشی از تکنولوژی ساخت این زیره را به کشورمان انتقال دهیم.

زیره تی پی یو دارای تکنولوژی بالاتری نسبت به زیره پیو دارد، زیره تی پی یو ترکیبی از موادهای استفاده شده در پی یو و مواد ترمو می باشد، وزن زیره تی پی یو بسیار سبک حتی سبکتر از زیره پی یو می باشد، می توان وزن معادل بین 190 تا 390 کیلو گرم را برای هر جفت تخمین زد، امکان شکستگی در تی پی یو بسیار پایین می باشد، انعطاف پذیری تی پی یو به دلیل استفاده از مواد ترمو در آن پایین می باشد، اما مزیت مواد ترمو باعث افزایش کیفی آن میشود. با وجود آنکه مقاومت کشسانی در دمای بالای پایین تری نسبت به لاستیکی طبیعی دارند اما طول عمری بالاتری داشته و با قرار گرفتن در معرض گرما نرم نمی شوند. ازمعایب این زیره میشود به وزن نسبتا بالای آن نسبت به ما بقی زیره ها اشاره کرد، به همین دلیل در ساخت کفش های راحتی کاربردندارد.

زیره کفش EVA : زیره اتیلن وینیل استات یا EVA به دلیل ارزان بودن و سبک وزن بودن یکی از محبوب ترین مواد مورد استفاده در تولید زیره کفش است. •به دلیل کیفیت و مرغوبیت جنس زیره فرسایش و ساییدگی آن بسیار کم می باشد. زیره کفش ترمو (Termo) با کیفیت بالای خود به شما این امکان را میدهد که به راحتی بر روی سطوح لغزنده نیز قدم بزنید. ممکن است با خود بگویید مگر زیره کفشها چه تفاوتی با هم دارند؟ مقاومت خوبی در برابر لغزیدن ، اکسیداسیون و تا شدن دارند. همچنین در راه رفتن ناهمواری های موجود در روی زمین را کمتر احساس میکنید این ماده در برابر لرزش مقاوم است و کفش های دارای این زیره برای ایستادن در مسیر های لغزنده مناسب ترند. مقداری از راحتی که کف پا در تماس با کفش حس میکند ناشی از نرمی زیره کفش و جنس آن میباشد و مقدار دیگری از راحتی پا که مربوط به زمان راه رفتن میباشد به خاصیت ارتجاعی و میزان انعطاف زیره کفش بازمیگردد؛ هرچقدر کفش منعطفتر بوده و راحتر خم شود قدم برداشتن بر سطوح مختلف راحتتر انجام میشود.

لاستیک نئوپرین همانند لاستیک طبیعی برای تولید زیره کفش نرم و مقاومت بالا در ترکیبات دیگری استفاده می شوند. لاستیک استایرن- بوتادی ان به عنوان رایج ترین و ارزانترین لاستیک مصنوعی به شمار می آید. زیره چرمی: برخلاف آسیب پذیری، زیره چرمی یکی از محبوب ترین زیره ها در کفش های مجلسی است. در میان انواع زیرههای کفش، زیره کفش چرم یا همان زیره کفش میکرولایت یکی از محبوبترینها است. ازآنجایکه لاستیکی طبیعی یک هیدروکربن است، در تماس طولانی با حلالهای نفتی و بنزین مقاومت بالایی ندارد. اگر یک پا بزرگتر از پای دیگر است ، سایز متناسب با پای بزرگتر را بخرید. زیره pu و tpu از چه موادی تشکیل شده است ؟ یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده هر کفش زیره آن است.زیره در بخش بیرونی کفش قرار دارد که با سطح زمین در تماس است،پس ازآسیب رساندن به پا های شما جلوگیری میکند و موجب استحکام کفش نیز میشود،غیر از این موارد طراحی زیره کفش و زیبایی آن باید به نحوی باشد که خود یکی از دلایل انتخاب کفش برای خرید باشد.