انواع زیره کفش و خصوصیات آنها

این زیره باکیفیت به شما این امکان را می دهد که به راحتی روی سطوح لغزنده قدم بزنید. این زیره به دلیل چگالی متوسط دارای وزن سبکی است و امکان شکستگی در آن وجود ندارد. بنابراین اگر در ساخت زیره کفش EVA از لاستیک و تی پی یو (TPU) استفاده نشود، احتمال لیز خوردن کفش در سطوح لغزنده و مرطوب وجود دارد. دقیق تر که اجزای کفش را مورد توجه قرار دهیم، خواهیم فهمید تفاوت زیادی میان یک کفش با کیفیت و مرغوب با کفش نامناسب با کیفیت پایین وجود دارد و همین تفاوت باعث می شود تا پای شما درون یک کفش احساس راحتی کند و بتوانید به راحتی با آن فعالیت کنید و با پوشیدن یک کفش با کیفیت پایین پای شما دچار خستگی زودهنگام و تاول خواهد شد.

آنچه سبب می شود تا یک کفش منحصر به فرد جلوه کند داشتن زیره پی یو می باشد. این دوسیستم دارای ویژگی های منحصر به فرد عملکرد ساختاری بوده و انتخاب هر یک از این دو سیستم وابسته به کاربرد محصول نهایی تولید شده از آن ها است. کفش مناسب با کفی و زیره مناسب از جنس پلی یورتان موجب عملکرد بهتر پا و حمایت از آن در مقابل عوامل خارجی، راحتی و تهویه مناسب هوای اطراف پا می گردد. زیره کفش پی یو یا پلی یورتان شامل دو نوع پلی اتری و پلی استری میباشد که در مقالات دیگر مورد بحث قرار گرفته است.

از دیگر ویژگی های این زیره می توان به انعطاف پذیر بودن، عایق حرارتی بودن و دوام بسیار بالا در مقابل شکستن اشاره کرد. به دلیل عایق حرارتی بودن، این زیره برای استفاده در تابستان و زمستان بسیار مناسب است. از آنجایی که واکنش پلی یورتان تنها می تواند به دمای 80 درجه سانتیگراد یا بیشتر رسد، نمک آمین ترتیب می تواند به طور کامل برای فعالیت کاتالیزوری آن اعمال شود، بنابراین خواص انتشار قالب مناسب می تواند حفظ شود. علاوه بر موارد ذکر شده، زیره های پلی اورتانی بر پایه پلی استر دارای مقاومت بالا در برابر آب هستندکه باعث جلوگیری از سرخوردگی در برابر آب می شود. مقاوم در برابر ساییده شدن: زیره کفش ها بنا به استفاده هایی که از آنها میشود باید مقاومت بالا در برابر ساییده شدن داشته باشد.

بسته به نوع و شرایط محیط کار، زیره کفش ها باید بازدهی مناسبی داشته باشند . کفشهای مخصوص مانند چکمههای ایمنی، باید درجه حفاظت خاصی برای کاربر خود فراهم کنند. اما اشتباه نکنید. هر زیره کاربرد خاص خود را دارد و هنگام خرید کفش باید به کاربرد زیره آن کفش نیز دقت کنید تا از شکستگی و ترک خوردن زیره کفش پیشگیری کنید. با ما تا انتهای این مقاله همرا باشید. زیره کفش پی یو انعطافپذیر است، در سرما عایق حرارتی بوده و احتمال شکستگی نیز در این نوع زیرهها بسیار کم است (طبق استانداردهای جهانی، احتمال شکستن این زیره حدودا 10 درصد است). اگرچه کفشهای امروزی از رویههایی با ویژگیهای باورنکردنی و مواد بادوام تشکیل شده است، اما بهرحال نمیتوان از اساسیترین قسمت کفش که همان زیره کفش است، غافل شد. است که در ادامه در مورد هر کدام از زیرهها و خصوصیات منحصربهفرد آنها آشنا خواهیم شد. زیره لاستیکی نسبت به زیرههایی که در بالا گفته شد کمی سنگینتر است.