انواع زیره کفش و خصوصیات آنها

زیره PU مواد پلی یورتان به صورت دوجزئی از ترکیب دو مایع در فشار بالا توسط دستگاه تزریق به داخل قالب زیره تزریق میشود. باز هم فاصله مولکولی بیش از حد در زنجیره های پلی یورتان باعث سایش زیره می شود و موجب عدم چسبندگی رویه به زیره و هم باعث شکست زیره خواهد بود. باز هم این کار باعث شکست زیره خواهد شد. شاید فکر کنید پی وی سی فقط برای ساخت لوله های آب و ابزار خانه استفاده می شود اما این نظریه درست نیست این ماده کاربردهای بسیاری دارد پی وی سی مخفف عبارت پلی وینیل کلراید میباشد.این یک ترکیب شیمیایی است , یک ماده قوی و با استحکام بالا که پایداری بسیار خوبی دارد و میتوان از آن در بیشتر صنایع استفاده کرد زیره های تولید شده با ماده پی وی سی بسیار مقاوم هستن. این نوع زیره بیشتر برای کفشهای شیک و لوکس مورداستفاده قرار میگیرد و طرفداران بسیاری دارد.

مقاومت بالای این محصول باعث شده تا در بسیاری موارد به عنوان جایگزین لاستیک و قطعات لاستیکی به کار گرفته شود . از جمله موارد استفاده این فوم میتوان به استفاده در تولید قطعات خودرو، موس پد و زیر لیوانی تبلیغاتی و تولید قطعات پزشکی و ارتوپدی اشاره کرد. آنها هدف خود از ساخت چنین زیره هایی را ساخت کفش های سبک، راحت و در عین حال متنوع و زیبا عنوان کرده اند. زیره کفش ABS به طور کلی عملکرد خوبی دارد و در برابر ضربه و لغزندگی (سایش و اصطکاک) مقاومت خوبی نشان می دهد, قالب گیری راحت و ثبات فوق العاده ای دارد. زیره های لاستیکی این کفش ها با بادکنک های مهمانی دور ریخته شده و باقیمانده های تایر ساخته می شود که انعطاف پذیری فوق العاده و مقاومت زیادی در برابر لغزش دارد. زیره پی یو در ایران جزو پرمصرف ترین زیره برای تولیدی ها و کارخانجات تولید کفش می باشد مخصوصا کفش های ورزشی و ایمنی که در مدل های مختلفی تولید می شوند.

این یکی از ویژگی های منحصر به فرد پلی یورتان است.این زیره ها دارای خواص مکانیکی عالی در دراز مدت اند و آزمون های قدم زنی را به راحتی پاس میکنند. علت و اهمیت خط کشی این است که: کفش های که بواسطه این دستگاه تولید شده است استحکام بیشتری دارد زیرا تمام سطحی که قرار است به زیره متصل شود برای چسب زنی علامت گذاری شده و ازقلم نمی افتد. از این رو که این محصول دارای مقاومت سایشس بسیار بالا می باشد و در سایش با سطوح سخت مانند آسفالت ساییدگی پیدا نمی کند. انواع زیرره ی کفش پلی یورتان پلی استری که از واکنش با MDI به روش تزریق قالبی تولید می شوند دارای خواص فوق العاده مقاومت سایشی هستند. به طور معمول افرادی که کف پایشان مشکلاتی مثل صافی کف پا، گودی بیش از حد و… این دو طراح کفش تلاش کرده اند تا با استفاده از مواد دوریختی در تولید زیره کفش، نگاه مردم به زباله و مواد دورریختی را تغییر دهند و ثابت کنند که زباله های بازیافتی به اندازه مواد جدید قابلیت استفاده در صنعت را دارند.

ورق های زیره کفش (ٍای و آ) نوین فوم در آج و طرح های مختلف (سوزنی، تیشه ای، نیو لایت) با مقاومت فرسایشی بالا محصولی ایده آل جهت استفاده در زیره کفش و نقاطیست که در معرض سایش و برخورد مداوم با آسفالت و سطوح سخت می باشند. به همین دلیل انواع محصولات و ورق های فومی نوین فوم به صورت مداوم به کشورهای همسایه مانند ترکیه ، عراق ، افغانستان و سایر کشورها صادر می گردد. همچنین فوم زیره کفش نوین فوم در تولید فوم زیره و تخت کفش رنگی و چند رنگ نیز به کار میرود. پی یو میتواند دو رنگ در دانسیته های مختلفی باشد.اکثرا در کفشهای مردانه استفاده میکنند. چنانچه به خاطر صرفه جویی اقتصادی مواد پی یو کمتری در قالب بریزیم. دستگاه پی یو مستقیم به دلیل استحکام تزریق و تولید زیره قوی در تولید کفش ایمنی، پوتین و کفش کوه مورد استفاده قرار می گیرد.