انواع زیره کفش را بیشتر بشناسیم ویژگی های انواع زیره کفشها

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، معمولا به بیماران مبتلا به کمردرد توصیه میشود تمریناتی را برای تقویت عضلات پشت انجام دهند تا پایداری ستون فقرات در کمر بهبود یابد. توصیه میشود در ساخت کفشهای راحتی از این زیره استفاده نشود. با توجه به تولید کفشهای مختلف برای استفاده در شرایط و موقعیتهای متفاوت، نیاز به تولید زیرههای متنوعی هم هست که هر کدام از جنسهای متفاوتی ساخته شدهاند. زمانی که نوبت به سنجش سختی قسمت های لاستیکی و پلاستیکی کفش برسد شما به یک دورومتر Shore “A” نیاز خواهید داشت. تراکم یا سختی سنجی به طور ساده یعنی چقدر فوم محکم و سفت است. این نوع از فوم معمولاَ با عنوان فوم “KF” یا “KFF” شناخته میشوند.

فوم مشبک بازترین نوع فوم است. Asker “C” یک دورومتر است که برای سنجش سختی تمام اجزای کفش شما میتواند مورد استفاده قرار گیرد. حالا اگر مانند قسمت قبل سعی کنید قسمت های مختلف کفش را مورد بررسی قرار دهید متوجه میشود که خواندن مقادیر با این وسیله ساده تر است. انعطاف پذیری در دمای پا یین زیره NBR از لاستیکی طبیعی پا یین تر است. بطور عمومی فوم سلول بسته از فوم سلول باز چگال تر است. زیره کفش پی یو یا پلی یورتان شامل دو نوع پلی اتری و پلی استری میباشد که در مقالات دیگر مورد بحث قرار گرفته است. ماده به دست آمده می تواند فشارهای بسیار بالاتری نسبت به نایلون یا پلی استر، حتی فشار نقطه ای از تیزترین سنگ های مسیر را تحمل کند.

بهخصوص که اگر در شغل خود مجبور به راه رفتنهای طولانی هستید یا دوست دارید با دوستان خود به پیادهروی بپردازید، تأثیر زیره کفش بیشازپیش میشود. نئوپرن و SBR در مواردی به کار گرفته میشوند که خاصیت کشسانی مورد نیاز باشد. دانستن خواص هر فوم از قبیل چگالی، تراکم، مقاومت و قابلیت تنفس مهم است و شما را در خرید کتونی مناسب کمک میکند. فوم باز دقیقاً همان چیزی است که به ذهن خطور میکند. این زیره بسیار نرم بوده که موجب میشود شما احساس خوبی هنگام راه رفتن داشته باشید. TPU نیازی به نرم کننده ندارد و برای پوست بسیار مناسب و راحت است.بسیاری از برندهای معروف از جمله نایک ، آسیکس، آدیداس از این تکنولوژی در ساخت زیرههای خود بهره بردهاند.

بطور مثال فوم EVA با تراکم 25”C” برای لایه گذاری در رویه مشکلی ایجاد نمیکند ولی برای استفاده در زیره میانی بسیار نرم است. نوعی ترکیب پلاستیک است که باعث میشود سلولهای فوم باز باشند، بنابراین هوا و آب به راحتی میتواند به آن وارد و از آن خارج شوند درست مانند اسفنج. هر کفش خوب دارای ویژگی هایی است که آن را از بقیه متمایز می کند. مهم ترین پارامتر توصیفی زیره ی کفش SBS نسبت ترکیب استایرن به بوتادی آن است. ازمعایب این زیره میشود به وزن نسبتا بالای آن نسبت به ما بقی زیره ها اشاره کرد، به همین دلیل در ساخت کفش های راحتی کاربردندارد. بااینحال، مانایی فشار زیره پی یو از زیره EVA پایینتر است بنابراین زیره پی یو معمولا عمر طولانیتری نسبت به آن دارد. سبکی و کیفیت رنگ این زیره باعث محبوبیت آن در شرکت های معروفی چون آدیداس و نایک شده است.