انواع زیره کفش ایمنی و ویژگی های آنها

در این مواد سفتی و استحکام توسط بخش های سخت ایزونسیاناتی تامین می شود، در حالیکه دانسیته ی پایین آن ها از تولید گاز های حاصل از واکنش ایزوسیانات با آب نشات می گیرد. زیره پی وی سی برای کار در محیط های در معرض حلال های آلدئیدها و کتون ها مناسب نیست. وقتی مواد پی وی سی با مواد پلی یورتان ترموپلاست کی (TPU) ترکیب می شود زیرره با مقاومت سایشی و انعطاف پذیری بالایی حاصل می شود. این نوع، عایق حرارت است و مناسب استفاده در فصول گرم و سرد می باشد، از طرفی مقاومت بسیار زیادی در برابر لغزش، سایش و شکستن دارد. این زیره نرمی بسیار زیادی دارد و ممکن است در برابر حرارت تغییر شکل دهد اما برای جلوگیری از این اتفاق در EVA از ترکیب لاستیک و tpu استفاده شده است و آن را بهخوبی در برابر حرارت مقاوم کرده است. بنابراین شکل آن باید کاملا متناسب با طرح و مدل کفش انتخاب شود.

اگر بخواهیم در مورد زیره های کفش مدرن و جدید حرف بزنیم باید از زیره کفش ABS نام ببریم که به اسم Acrylonitrile Butadiene Styrene شناخته می شود و به دلیل ویژگی های اعجاب انگیز ان در حالت افزایش استفاده می باشد. همانطور که گفتیم تنوع کفش ها ایجاب می کند که زیره های مختلفی تولید شوند. زیبایی و شکل ظاهری: اولین گزینه در کفش ها شکل ظاهری آن است که در ظاهر محصولات مشهود است و قدرت انتخاب را در خریداران بالا میبرد. از این زیره در تولید انواع کفش استفاده میشود و اکثر کفشهایی که میبینیم با این زیره ساخته شدهاند. این کفش بهدلیل مقاومت زیاد در برابر لغزش عایق خوبی نیز محسوب میشود.

نکته جالب در مورد رابر برای زیره کفش این است که این زیره مقاومت سایشی بینظیر و استحکام کششی بالایی دارد. چون نوع کفش و نوع فعالیتی که انجام می شود، در این خصوص تعیین کننده خواهد بود. از جمله ده ها نوع کفش موجود در بازار هستند. زیره ی چرمی: برخلاف آسیب پذیری، زیرره ی چرمي یکی از محبوب ترین زیرره ها در کفش های مجلسی است. بهترین زیره کفش کدام است؟ امروزه مواد اولیه تولید بیشتر انواع کفش ها با زیره لاستیکی , از نوع مصنوعی هستند تا زیره لاستیکی طبیعی که در گذشته از درختان حاصل میشد. دلیل این امر نرم بودن فوق العاده زیاد این ماده است که می تواند موجب تغییر شکل و لیز بودن آن شود. اگر زیره کفش از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد علاوه بر اینکه عمر مفید کفش کاهش می یابد، ممکن است موجب آسیب رسیدن به پاها گردد.

از این رو برای اینکه بتوانید کفش مناسبی تهیه کنید لازم است اطلاعاتی چند درباره انواع زیره کفش داشته باشید. در این مقاله سعی شد تا شما عزیزان را با انواع زیره های کفش آشنا کنیم و اطلاعاتی مختصر و مفید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله با انواع زیره کفش و ویژگی آنها آشنا خواهیم شد. در این مقاله از مجموعه مقالات تولیدی چرم سورنا به توضیحاتی در مورد زیره کفش می پردازیم. سایش زیره EVA در حد متوسز است و امکان شکستن ندارد. نوع مواد: در وزن های بالای ۸۰ کیلوگرم، امکان له شدن و کم شدن ارتفاع زیره وجود دارد. این نوع فوم ها در دمای محیط مایع بوده و نیازی به تجهیزات گرمایش و تغییر حالت از جامد به مایع را ندارند. نوع مواد: عمدتا مصرفی زمستان، رو به سفت بودن دارد.