انواع زیره و تفاوت های آن – کفش نعمتی

اما این نوع زیره دارای مضراتی نیز است از جمله: جذب آب آسان، از بین بردن آن آسان نیست از این رو برای محیط زیست نامطلوب است، به آسانی کثیف میشود. مقاومت بالا در برابر لغزندگی: به عبارتی، مقدار اصطکاک و یا ضریب اصطکاک بین مواد انواع زیره کفش و مواد مختلف کفپوش باید بالا باشد تا از لیز خوردن فرد جلوگیری شود. PU مخفف عبارت پلی اورتان میباشد یکی از پرکاربردترین ماده ها در تولید زیره کفش بوده و از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است همچنین قیمت بسیار پایینی دارد که خرید آن را به صرفه تر می کند.

این ماده میتواند در تولید محصولاتی که نیاز به نرمی و انعطاف دارند مورد استفاده قرار بگیرد بیشتر تولیدکنندگان زیره به ماده تی آر پی علاقه نشان دادند این ماده بسیار مقاوم است و انواع شوک های وارد شده به پا را به خوبی جذب می کند و در نتیجه هنگام راه رفتن پایه شما دچار آسیب نخواهد شد و احساس راحتی را در پای شما ایجاد می شود. در طول سال ها ، صنعت کفش با استفاده از ازمایش مواد مختلف بهترین ماده برای تولید کفش ، کفش ورزشی و صندل را جستجو کرده است. با توجه به تولید کفشهای مختلف برای استفاده در شرایط و موقعیتهای متفاوت، نیاز به تولید زیرههای متنوعی هم هست که هر کدام از جنسهای متفاوتی ساخته شدهاند.

کفش اسپرت که راحت و مناسب باشد، باعث می شود تا بتوانید فعالیت های روزانه و بدنی مانند ورزش را به خوبی انجام دهید و پای شما احساس ناراحتی و خستگی نکند. آیا پاشنه ها کاملاً مناسب هستند ،یا اینکه خارج می شوند یا می لغزند؟ تی آر پی مخفف ترموپلاستیک الاستومر می باشد این ماده در سال ۱۹۷۵ تولید شده است بعد از آن به عنوان ماده مفیدی در ترکیبات مختلف استفاده میشود این ماده ترکیبی از پلاستیک ها می باشد که در هوا گرم نرم شده اند. وزن نسبتا سبک و قیمت مقرون به صرفه این زیره نیز باعث شده که طرحهای متنوعی از زیره پی وی سی در بازار موجود باشد و بیشتر در ساخت کفشهای ارزان قیمت و دمپاییها مورد استفاده قرار میگیرد.

ای وی أی مخفف اتیلن وینیل استات می باشد از این ماده بیشتر برای تولید کفش استفاده می کنند همچنین در ساخت بعضی از جوراب ها نیز این ماده کاربرد بسیار دارد. تبعا زیره کفشی که با چرم طبیعی تولید شده باشد سنگین خواهد بود ولی ما با فشرده سازی این چرم وزن زیره را به حداقل می رسانیم و از مزایای مهم زیره چرم میتوان به زیبایی منحصر به فرد اشاره کرد. این زیره ها در برابر نفوذ آب نیز مقاومت هستند و نسبت به دیگر انواع زیره ها کمی سنگین تر هستند اما دوام و انعطاف پذیری بیشتری دارند. این زیره ترکیبی از دو زیره Termo و PU است که مقاومت بی نظیری در برابر ساییدگی و شکستی دارد و ضد آب است و گرما یا حرارت زمین را به پا انتقال نمی دهد که وزن کم این زیره باعث می شود در حین استفاده از این محصول احساس راحتی بی نطیری داشته باشید.