آشنایی با انواع زیره کفش – PVC , EVA ,TERMO, P.U چرمینه

زیرهی NBR یا همان الاستومر به کوپلیمری از بوتادین و اکریلونیتریل گفته میشود. زیرهی خارجی که به اختصار به عنوان زیره شناخته میشود در انتهاییترین بخش کفش قرار دارشته و در تماس مستقیم با زمین است. در کفشهای اسپرت معمولا استفاده میشوند. به بیان سادهتر مانع از وارد آمدن فشارهای شدید از سوی زمین به پا میشوند. البته لاستیک رابر از کیفیت مطلوبی برخوردار است و دارای ویژگیهایی مانند خم شدن آسان و خاصیت ضدآبی است. کفشهای مخصوص مانند چکمههای ایمنی، باید درجه حفاظت خاصی برای کاربر خود فراهم کنند. زیره کفش PVC از قدرت جذب ضربه بالایی برخوردار است و همچنین با توجه به سبک بودن ان برای استفاده در مشاغل مناسب می باشد و در محل کار تا ساعت ها می توانید از کفش های زیره پی وی سی استفاده کنید.

مزایای استفاده از زیره طبی پی یو ( PU ) چیست ؟ مقاومت عالی در برابر سایش، چگالی کم، جذب ضربه بالا، مقاومت در برابر لغزش و سر خوردن ویژگی هایی هستند که زیره های پی یو را گزینه ای عالی برای خرید می کنند. مشخصات زیره PVC: ارزانترین و سبک ترین زیره کفش پی وی سی می باشد و به صورت گرانول تهیه می شود. این نوع زیره با تولید و ترکیب گرانول های لاستیکی از مواد اولیه جامد ساخته می شود. نکته مهمی که باید در مورد زیره لاستیکی یادآوری کنیک مقاومت این زیره در مقابل سایش و قابلیت انعطاف پذیری بالای آن است.  چگالی بالا و حفظ خاصیت الاستیکی: این خاصیت موجب دوام بالای زیره و ضد آب بودن آن میشود. زیره های لاستیکی از کیفیت بالایی برخوردارند و ضد آب نیز می باشند و به دلیل انعطاف پذیری بالا شکسته نمی شوند. این نوع الاستومر ترموپلاستیک، بسیار انعطاف پذیر است.

این کفی ها بسیار بادوام هستند و هیچ گونه سمی ندارند. این نوع زیره از پلاستیک سخت و بادوام ساخته شده است و حاوی هیچگونه مواد سمی نمی باشد. زیره های کفش ABS به دلیل عملکرد کلی، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر سایش،قالب گیری آسان و مقاومت باورنکردنی شناخته میشود با این حال این زیره در مقابل آب و هوا مقاومت کمی دارد و برای استفاده در محیط های بیرونی مناسب نمی باشد. از آنجا که کیفیت سطح و بهره وری از کفش تنها مخالف است، مطلوب است که کاتالیزور برای واکنش پلی اورتان دارای فعالیت ابتدایی پایین است و فعالیت کاتالیزوری در حالی که واکنش فوم ادامه دارد. زیره کفش ایمنی Rubber ممکن است به دلیل اصطکاک لاستیک با سطح، در هنگام راه رفتن روی سطح صاف و صیقلی، صدا تولید کند که این اتفاق طبیعی است. به عبارتی سطح اصطکاک خوبی را فراهم میکنند.

مقاومت خوبی در برابر لغزیدن ، اکسیداسیون و تا شدن دارند. حتی در برخی از کفشها، خود زیره به طور مستقل از چند نوع مواد اولیه متفاوت ساخته میشود تا بتواند موارد بیشتری را از ویژگیهای مورد انتظار از یک زیره کفش پوشش بدهد. در این مقاله سعی شد تا شما عزیزان را با انواع زیره های کفش آشنا کنیم و اطلاعاتی مختصر و مفید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله با انواع زیره کفش و ویژگی آنها آشنا خواهیم شد. سال 2017 بود که اولین زیره کفش از این نوع به بازار عرضه شد. TRP به لاستیک ترموپلاستیک اشاره دارد که در سال 1975 کشف شد. زیره کفش ایمنی NR در صنایع غذایی، حملونقل، تأسیسات، ساختمان و کشاورزی مورداستفاده قرار میگیرد. این نوع زیره را می توان یک شکل جدیدتر و بهتر از مواد پلی اورتان دانست. برای پوشیدن در زمستان مناسب است ولی بهتر است در تابستان استفاده نشود.