آشنایی با انواع زیره کفش و کاربردهای ان در صنعت تولید کفش

این نوع زیره بسیار کاربرد زیادی برای تولیید کنندکانی دارد که می خواهند کفش ارزان قیمت تولید کنند و نمونه این کفش ها را در دستان دست فرو شها می بینید این نوع زیره بسیار سخت است ولی با اضافه کردن موادی نرم می شود . این نوع زیره بسیار شفاف می باشد و دست تولید کنندکان را باز می گذارد تا این مواد را با رنگ های مختلف ترکیب کنند و زیره های رنگی تولید کند . نیاز کشور به استفاده از تکنولوژی های جدید در حوزه تولید کفش از سویی و سهم بالای زیره های ساخت کارخانجات دلتای ایتالیا در تولید کفش های «برند» اروپایی از سوی دیگر ، ما را بر آن داشت تا با هدف ارتقای کیقیت تولیدات داخلی ، بخشی از تکنولوژی ساخت این زیره را به کشورمان انتقال دهیم. زیره کفش ترمو با کیفیت بالای خود به شما این امکان را میدهد که به راحتی بر روی سطوح لغزنده نیز قدم بزنید.

ازمعایب این زیره میشود به وزن نسبتا بالای آن نسبت به ما بقی زیره ها اشاره کرد، به همین دلیل در ساخت کفش های راحتی کاربردندارد. زیره چرمی: برخلاف آسیب پذیری، زیره چرمی یکی از محبوب ترین زیره ها در کفش های مجلسی است. خرید کفشچرم با این زیره یک انتخاب هوشمندانه است. یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده هر کفش زیره آن است.زیره در بخش بیرونی کفش قرار دارد که با سطح زمین در تماس است،پس ازآسیب رساندن به پا های شما جلوگیری میکند و موجب استحکام کفش نیز میشود،غیر از این موارد طراحی زیره کفش و زیبایی آن باید به نحوی باشد که خود یکی از دلایل انتخاب کفش برای خرید باشد. این نوع زیره بسیار شکننده است و استحکام خوبی در برابر سرما ندارند ریو گالری خرید این نوع زیره را توصیه نمی کند .

در کنار نرمی این زیره بسیار سبک است از این رو در ساخت اکثر کفش های راحتی استفاده میشود. به همین دلیل به طور عمده در تولید کفش های باکیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع زیره در مواقع سایش با اجسام از خود صدا تولید می کند که جای نگرانی نیست. این زیره عایق حرارتی در فصل سرما محسوب می شود و احتمال شکستن آن ده درصد است و در مقابل لیز بودن زمین و مرطوب بودن زمین مقاوم است زیره کفش پی یو از 2 ماده به نام های پلی ال – ایزوسیانات ساخته شده است .

زیره هایی که از این ماده ساخته شده اند از بیشترین انعطاف و کمترین وزن برخوردارند. مواد پلی یورتان مورد استفاده در انواع زیره کفش دارای ساختار سلولی نرم و منعطف است. شاید فکر کنید پی وی سی فقط برای ساخت لوله های آب و ابزار خانه استفاده می شود اما این نظریه درست نیست این ماده کاربردهای بسیاری دارد پی وی سی مخفف عبارت پلی وینیل کلراید میباشد.این یک ترکیب شیمیایی است , یک ماده قوی و با استحکام بالا که پایداری بسیار خوبی دارد و میتوان از آن در بیشتر صنایع استفاده کرد زیره های تولید شده با ماده پی وی سی بسیار مقاوم هستن. زیره کفش EVA: این زیره از اتیلن وینیل استات یا همان EVA تولید میشود. زیره کفش EVA : زیره اتیلن وینیل استات یا EVA به دلیل ارزان بودن و سبک وزن بودن یکی از محبوب ترین مواد مورد استفاده در تولید زیره کفش است.