آشنایی با انواع زیره کفش و کاربردهای ان در صنعت تولید کفش

کفش های این چنینی ممکن است در هنگام راه رفتن در سطوح صاف، تولید صدا کنند. پی یو یکی از محبوبترین زیرههای موجود در بازار است. زیره پی یو سبک تر، راحت تر، قابل انعطاف تر و در برابر سایش مقاوم تر بوده و دوام آنها بیشتر است. همچنین کفش های سبک با توجه به جنسی که دارند گردش هوا در آن ها بهتر انجام می شود و پاهای شما داغ نمی کند. این قسمت همیشه باید خشک و سبک بوده و تهویه مناسب داشته باشد. کفش تنها محل تماس پا با زمین حین راه رفتن است و با انتخاب یک کفش مناسب و به اصطلاح ارگونومیک می­توانیم راه رفتن راحت­تری داشته و در ضمن از آسیب­های وارده بر پاها (زانو و قوزک پا) و بخصوص کمر در راه رفتن­های طولانی مدت جلوگیری کنیم. در بیشتر افراد یک پا از پای دیگر کمی بزرگتر است به همین دلیل توجه کنید که همواره کفش را به اندازه­ی پای بزرگتر خود بگیرید.

دقت در انتخاب کفش و توجه به رعایت اصول استاندارد در تولید آن یکی از ضروری­ترین نیازها برای حفظ سلامت افراد است. البته در انتخاب کفش باید به تفاوت­های فردی مثل وزن، قد و نوع ریخت اسکلتی فرد نیز توجه داشت. توجه به استانداردهای پنجه کفش هم در انتخاب آن بسیار مهم است. در یک نگاه سطحی و تقسیم بندی معمولا تمامی کفشها چه مردانه و چه زنانه از به هم چسبیدن و همکاری بین دو بخش اصلی و کلی به وجود میآیند: بخش رویه کفش و بخش زیره کفش، زیره پی و زیربنای ساختمان کفش بوده و رویه بدنه ساختمان کفش است.بخش رویه کفش به قسمتی گفته میشود که شامل بدنه اصلی و آستر کفش شده و پوشش دهنده پا میباشد و قسمت زیره به قسمت پایینی و بیرونی کفش اطلاق میشود که پوشش دهنده کف پا میباشد. توصیه اکثر متخصصان و محققان این است که در انتخاب کفش، اولویت را به اندازه­ی مناسب، سبکی، ضربه­گیری و انعطاف­پذیری داده و در عین حال تمامی موارد ذکر شده را لحاظ کنید.

از ویژگی یک کفش پیاده­روی خوب می­توان سبکی، انعطاف­پذیری کفش در پنجه و ضربه­گیری را نام برد. در صورت لزوم برای پای کوچکتر از یک کفی تنگ کننده استفاده کنید و دقت کنید کفش باید با پای شما اندازه باشد و از خریدن کفش صرفاً از روی سایز نوشته شده بر آن خودداری کنید. 💰 قیمت این محصولات به صورت هفتگی به روز می شود، برای اطلاع از قیمت روز هر محصول و خرید آن بر روی دکمه زیر هر محصول کلیک کنید. چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم آورده و باعث تنفس پا می­شود به همین دلیل ساده، بهترین رویه برای کفش همان رویه چرم طبیعی است، رویه مصنوعی به علت تبادل نکردن هوا باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد می­شود. کمی با کفش نو در مغازه راه بروید و از راحت بودن آن اطمینان حاصل کنید.

وقتی کفش در پایتان است باید حداقل 1-5/0 سانتیمتر بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش فاصله باشد در غیر این صورت یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید. اگر از کفی استفاده می­کنید به یاد داشته باشید هر روز پس از در آوردن کفش، کفی­ها را برای هوا خوردن از کفش خارج کنید تا عمر طولانی­تری داشته باشند. علاوه بر این، فوم سلول بسته پلی یورتان با تراکم بالا برای ساخت انواع کفشهای زنانه از جمله کفش های پاشنه بلند نیز مورد استفاده قرار میگیرد. بسته به نوع استفاده، کفشها در دسته بندیهای گوناگونی قرار میگیرند و از این رو مواد مختلفی باید برای تولید آنها مورد استفاده قرار گیرد. طراحی و تولید زیره برای کفشهای اولیه در تاریخ، بسیار ساده بود.