آشنایی با انواع زیره کفش و کاربردهای ان در صنعت تولید کفش

مشخصات زیره لاستیک (Rubber): کفش با زیره لاستیکی معمولا سنگین ولی با کیفیت است. کفش هایی که دارای زیره با کف لاستیکی هستیند به اسم RB نیز شناخته می شوند و زیره لاستیکی از مواد بازیافتی و با استفاده از قالب پرس داغ ساخته می شود. و اینکه به دقت و تمیز بودن کار نیز کمک میکند و چسب را خارج از ناحیه مشخص شده نمی زنیم. بنابراین استفاده از کفش هایی که زیره ی آنها از جنس پلی یورتان است،هم اقتصادی است و هم به سلامتی مصرف کننده کمک میکند. کارخانه زیره کفش اکیب این افتخار را دارد تا با استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت و همچنین با بهرهگیری از توانمندیهای پرسنل خود در عرصه تولید انواع زیره کفش؛ بخصوص زیره کفش PU کمک شایانی برای تولید کنندگان صنعت کفش نماید. بدین صورت که بعداز کشیده شدن رویه کفش بر روی قالب و طی کردن مراحل آماده سازی قسمت زیرین کفش، قالب را برروی زیره قرار می دهیم و توسط پرس خط کشی محل قرار گرفتن دقیق زیره مشخص شده و با استفاده از خودکار مخصوص خط کشی، رویه کفش را علامت گذاری می کنیم.

در محیط های آبی لیز میخورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب میکنند. به همین دلیل عمدتا در تولید کفش های با کیفیت و لوکس مورد استفاده قرار میگیرد. علیرغم آسیب پذیری آن، به دلیل براقیت و ظاهر زیبا مادهی ترجیحی برای کفشهای رسمی و مجلسی است. ین زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند.در محیط های آبی لیز میخورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب میکنند. این زیره ها بسیار سبک هستند.به صورت گرانول میباشند.در کفشهای راحتی بیشتر استفاده میکنند.به علت اینکه در دماهای مختلف تغییر شکل میدهند معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب میکنند تا تغییر شکل پیدا نکنند.

وزن کم زیرههای پی وی سی سبب شده تا کفشهای سبکی هم ایجاد کنند. این ویژگی سبب میگردد تا دامنه حرکتی طبیعی پا در قسمت جلوی آن به حداکثر برسد. داشتن کفش مناسب علاوه بر محافظت از پا در برابر سرما و گرما، خستگی و تاول از کمر و ستون فقرات شما نیز محافظت می کند. زیره pvc سخت و سفت است و برام نرمتر کردن آن از مواد مختلفی استفاده میشود. کفش با زیره لاستیکی معمولا سنگین ولی با کیفیت بوده.معمولا در کفشهای سربازی و کوهنوردی از این زیره ها استفاده میکنند. معمولا در کفشهای ایمنی تخصصی استفاده میکنند. که امروزه جزو هنرهای دستی محصوب میشود.این زیره ها بسیار با کیفیت وسخت میباشند چون کاملا طبیعی و دست ساز هستند.در کفشهای دست دوز معمولا از این زیره ها استفاده میکنند. در کنار موارد ذکر شده؛ تولید کنندگان کفش درخواست های زیادی مبنی بر تولید زیرههایی مناسب برای کفشهای رسمی، ورزشی، ایمنی، صندل و حتی کتانی نیز دارند.

زیره پفکی اغلب در صندل ها و دمپایی ها استفاده می شود. در فروشگاه اینترنتی ما کفش های متنوع با زیره ABS موجود می باشد.برای خرید کفش با زیره ABS از لینک زیر استفاده کنید. حتی در برخی از کفشها، خود زیره به طور مستقل از چند نوع مواد اولیه متفاوت ساخته میشود تا بتواند موارد بیشتری را از ویژگیهای مورد انتظار از یک زیره کفش پوشش بدهد. برخی از ترکیبات سیاهرنگ ممکن است موجب سیاه کردن کف شوند ( بسته به نوع ترکیب کربن سیاه مورداستفاده ). زیره کفش در محصولات متنوعی از کفش مانند کفش صنعتی تا کفش مجلسی مورداستفاده قرار میگیرد. مشخصات زیره TPU: تی پی یو (TPU) ترموپلاستیک الاستومری بر پایه پلی یورتان می باشد، تی پی یو (TPU) کاملاً شفاف است و از خواص مهم تی پی یو (TPU) می توان به خاصیت الاستیکی عالی آن اشاره کرد.