آشنایی با انواع زیره کفش و کاربردهای ان در صنعت تولید کفش

TRP در برابر لغزش نیز مقاوم است و کفشهایی که دارای این جنس از زیره هستند، ایستادن در مسیرهای لغزنده را برای افراد آسان میکنند. عبارت TRP مخفف ترموپلاستیک الاستومر است. عبارت ABS مخفف آکریلونیتریل بوتادین استایرن است. پی وی سی مخفف عبارت پلی وینیل کلراید است. عبارت EVA مخفف اتیلن وینیل استات است. EVA فنر بیشتری نسبت به PU دارد که آن را برای دوندگان ایده آل می کند. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان کفش معروف، از EVA برای تولید زیره استفاده میکنند. حتی در برخی از کفشها، خود زیره به طور مستقل از چند نوع مواد اولیه متفاوت ساخته میشود تا بتواند موارد بیشتری را از ویژگیهای مورد انتظار از یک زیره کفش پوشش بدهد. پاییز و زمستان که فرامیرسد شروع به گشتن دنبال بوت زنانه یا نیم بوت زنانه خود میکنید و یا اندکی صبر میکنید تا بدانید امسال چه مدل بوت و یا نیم بوت زنانهای ترند خواهد شد؟

در عین حال همین مطلب باعث شده که این زیره برای تابستان مناسب باشد ولی برای زمستان چون هوای خنک جریان دارد خوب نیست. با نزدیک شدن به فصل گرما تقاضای بازار به سمت استفاده از پوشش راحت و خنک افزایش یافته است. همه ما، فارغ از اینکه خریدار باشیم یا به عنوان فروشنده بخواهیم کفشهایی را برای عرضه به مشتریان تهیه کنیم، باید درباره جنسهای مختلف زیرهها و میزان راحتی هر یک از آنها اطلاعات لازم و کافی را داشته باشیم. این ماده انعطافپذیر، الاستیکی و سبک وزن است و به سادگی با طراحیهای مختلف کفش سازگار میشود. این ماده شیمیایی، جذابیتهای زیادی در تولید نهایی کفش ایجاد میکند. پوشیدن کفشهایی که دارای چنین کفی سبک و منعطفی هستند، معمولا لذتبخش است و راحتی خاصی برای پای افراد ایجاد میکند. کفی ریج وی کفه ای لاستیکی است که بسیار بادوام و قوی نیز هستند.

اگر زیر کفش علامت RB زده شده باشد به این معنی است که زیره ی آن از مواد لاستیکی بازیافت شده یا فوق طبیعی و با استفاده از قالب پرس داغ ساخته می شود. ترموپلاستیک الاستومر، ترکیبی از پلاستیکهایی است که خاصیت لاستیکی دارند و در هوای گرم، نرم میشوند. این ماده در سال ۱۹۷۵ اختراع شد و از آن به بعد به عنوان مادهای مفید برای تولید ترکیبات مختلف شناخته شد. تی پی یو یک ترمولاستیک الاستومری بر پایه پلی یورتان است که وقتی با مواد پی وی سی مخلوط می شود یک ماده انعطاف پذیر تشکیل میدهد. اما اگر به کفش با طول عمر طولانی نیاز دارید و وزن کفش اهمیت چندانی برایتان ندارد مدل های پلی یورتان انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

طراحان کفش نیز با توجه به سلیقه، نیاز مشتریان و سبک طراحیهای خود، هر کدام از یک نوع زیره استفاده میکنند. ورق فوم زیره کفش، بهصورت ورقهای بزرگی در دو نوع ساده و عاج دار تولید میشود.  مقاومت بالا در برابر سایش: به دلیل برخورد کف کفش با سطوح زبر کف زمین، این خاصیت ورق فوم زیره کفش، موجب عمر طولانی زیره میشود. خرداد: “۹۰ درصد پوست کل کشور را اینجا میآورند؛ لشکر لشکر گله مُرده. سخت است تصور اینکه آن کفشها و کیفهای لوکس که آنطور پشت ویترین فروشگاهها دلبری میکنند، نقطه شروعشان همین گوشه پرت و بویناک است”.به گزارش خرداد، روزنامه ایران نوشت: گله در خوابی عمیق فرو رفته. همانطور که میدانید تولیدیها از متریال مختلفی برای ساخت کفش و زیره آن استفاده میکنند. همچنین در ساخت انواع جوراب نیز کاربرد دارد.