آشنایی با انواع زیره کفش (قسمت اول) – شرکت تولیدی کفش شهپر

مزایای دیگر فوم پلی یورتان کفش شامل مقاومت سایشی بالا، انعطاف پذیری زیاد، وزن پایین محصول، ساختار زیره ای مناسب و مقاومت شیمیایی مطلوب می باشد. مثلا یکی از معایب زیرههای لاستیکی وزن سنگین آن نسبت به سایرین است که همین موضوع دلیل عدم استفاده از آن در ساخت کفشهای راحتی است. همچنین در ساخت انواع جوراب نیز کاربرد دارد. این زیره در جذب عرق پا بسیار قوی بوده و در تابستان پا را خنک نگه می دارد. یکی از رایج ترین پلیمرهایی است که در کفش استفاده می شود و به دلایل خوبی مثل بادوام و ضد آب PU همچنین به طور قابل توجهی در برابر روغن مقاوم است، که آن را به یک عنصر عالی در چکمه های طراحی شده برای ساخت و ساز یا استفاده صنعتی تبدیل می کند.

این زیره مناسب کسانی است، که باید برای مدتی طولانی در مسیرهای ناهموار و لغزنده راه بروند. زیره CR در برابر چربیهای حیوانی، خون، نفت، روغن، اسیدهای خاص، الکلها و حلالهای دیگر مقاوم است. کفشی که با زیره Rubber ساخته شده، ممکن است در هنگام حرکت بر روی سطوح صاف و صیقلی به دلیل اصطکاک لاستیک با سطح، تولید صدا کند که طبیعی است. طراحی و تولید زیره برای کفشهای اولیه در تاریخ، بسیار ساده بود. چون نوع کفش و نوع فعالیتی که انجام می شود، در این خصوص تعیین کننده خواهد بود. TRP در برابر لغزش نیز مقاوم است و کفشهایی که دارای این جنس از زیره هستند، ایستادن در مسیرهای لغزنده را برای افراد آسان میکنند. ولی در زمستان نمی توان از این کفش استفاده کرد، چون تمامی اب محیط را جذب می کند.

زیره کفش PVC نسبت به چرم قیمت مناسبتری دارد و باعث مقرون به صرفهتر شدن قیمت تمام شده کفش برای تولیدکنندگان و مصرفکنندگان میشود. شاید تصور کنید که از پی وی سی تنها برای ساخت لولههای آب، درب و پنجرهها یا تفنگهای اسباب بازی استفاده میشود، اما به نظر میرسد که این ماده کاربردهای بیشتری دارد. وزن نسبتا سبک و قیمت مقرون به صرفه این زیره نیز باعث شده که طرحهای متنوعی از زیره پی وی سی در بازار موجود باشد و بیشتر در ساخت کفشهای ارزان قیمت و دمپاییها مورد استفاده قرار میگیرد. متریال مورد استفاده در ساخت کف به سبک و هدف کفش بستگی دارد.

ما مفتخریم که بهترین و مقاومترین ورق فوم زیره کفش را که تا ۹۹ درصد استحکام دارد تولید مینماییم. یعنی به اصطلاح “کاتالیزور تاخیری” “برای مثال به عنوان یک کاتالیزر به تعویق افتاده، هنگامی که در مواد عایق حرارتی سخت فوم استفاده می شود، بخشی از آمین ترتیب با کاتالیزور اسید فرمیک یا آمین ترتیب محافظت می شود و یک اسید دیارکسیلیک اسید سیستم کاتالیستی را تشکیل می دهد. کفشهای مخصوص که برای استفاده در مکانها و مشاغل خاص تولید میشوند مانند کفش های ایمنی، میبایست حداکثر محافظت را از پای کارگران داشته باشند. 10.کف پا را تست کنید. کفشی را که فکر می کنید میخواهید خریداری کنید در بالای ردیابی قرار دهید.اگر کفش باریکتر یا کوتاهتر از ردیابی است ، حتی آن را امتحان نکنید. از خصوصیات بارز آن می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره کرد.